Töötukassa nõukogu kiitis nimevahetuse heaks

Töötukassa kontor Tartus.
Töötukassa kontor Tartus. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Eesti Töötukassa nõukogu kiitis esmaspäeval heaks juhatuse esimehe Meelis Paaveli ettepaneku muuta asutuse nime. Nõukogu otsustas, et asutuse nimi võiks edaspidi olla Töökassa.

Töötukassa nõukogu esimehe Toomas Tamsari hinnangul on aeg nimevahetuseks küps, sest viimastel aastatel on töötukassa tegevussuunad ja sihtrühmad märksa laiemaks muutunud, kuid nimi kirjeldab ikka veel vaid üht võimalikku etappi inimese tööelust.

"Nõukogu otsustas ühehäälselt, et töötukassa võiks edaspidi kanda nime Töökassa," lisas Tamsar.

Muudatuse eesmärk on viia töötukassa nimi kooskõlla tegevussuundadega, mis on lisaks töötute abistamisele ka töötavate inimeste tööl püsimisele kaasa aitamine ja tööturul liikumise soodustamine, lisaks noorte suunamine tööturul ning tööandjate abistamine vajaliku tööjõu leidmisel ja koolitamisel.

Järgmisel aastal luuakse töötukassa juurde karjäärikeskus, millega seoses kasvab töötukassa roll oluliselt ka koolinoorte karjäärivalikute toetamisel.

Otsuse, millist nime töötukassa edaspidi kandma hakkab, teeb riigikogu.

Esmaspäeval arutlusel olnud järgmise nelja aasta töötuskindlustusmakse määrade osas nõukogu otsust ei teinud ja tuleb küsimuse juurde tagasi augustis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: