X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Töötukassa muudab nime

Janar Holm, Meelis Paavel ja Pille Liimal töötukassa pressikonverentsil.
Janar Holm, Meelis Paavel ja Pille Liimal töötukassa pressikonverentsil. Autor/allikas: ERR

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel tegi töötukassa nõukogule ettepaneku muuta asutuse nime, kuna praegune on Paaveli hinnangul liiga kinni töötuse mõistes.

"Muutusteks on hea aeg, kuna töötukassale on aastatega lisandunud uusi funktsioone," põhjendas Paavel ettepaneku vajalikkust.

Töötukassa ei tegele enam ainult töötute inimestega, vaid toetab inimesi nii töö leidmisel kui ka töö hoidmisel.

Esialgu on uue võimaliku nimena kõige enam läbi käinud töökassa, kuid praegu ühtegi varianti lõplikult laual ei ole, rääkis Paavel ERR-i raadiouudistele. "Viimane sõna jääb loomulikult seadusandjale, sest see protsess eeldab ka seaduse muutmist."

Paaveli hinnangul oleks mõistlik, kui uus nimi oleks asutusel uuest aastast. Oma nähtavast identiteedist - värvidest, kujundusest - pole plaanis loobuda, mistõttu ei tohiks nimemuutus kulusid juurde tekitada.

Alates 2015. aastast pakub töötukassa karjäärinõustamist töötavatele inimestele; eelmisel aastal rakendunud "Tööta ja õpi!" programm annab ka töötavatele inimestele võimaluse end täiendada. Lisaks on töötukassa toeks tööandjatele töötajate leidmisel ja nende oskuste arendamisel; hindab töövõimet ning abistab vähenenud töövõimega inimesi töökoha leidmisel ja hoidmisel.

Tuleva aasta algusest luuakse töötukassa juurde karjäärikeskus, mis ühendab senise Innove Rajaleidja keskuste pakutava karjäärinõustamise- ja info teenuste süsteemi töötukassa senise karjääriteenuste süsteemiga.

Nimemuutuse ja võimaliku uue nime võtab nõukogu arutada 11. juunil toimuval koosolekul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: