Mart Luik Isamaa uudisteportaalist: hakkame ajakirjandust tegema

Isamaa uudisteportaal.
Isamaa uudisteportaal. Autor/allikas: Isamaa

Erakond Isamaa käivitab lähipäevil oma uudisteportaali, mille juhiks on partei riigikogu fraktsiooni meedianõunik Mart Luik.

"Me tahame, et meil oleks erakonna liikmetele ja meie maailmavaadet toetavatele inimestele üks uudistekanal. Kui meile tundub, et mõni seletus või meiepoolne kommentaar on filtritesse kinni jäänud, siis oma kanalis me saame kõik lõpuni lahti seletada," selgitas Mart Luik ERR-ile.

Küsimusele, kas Isamaa ei usalda ajakirjandust, vastas Luik, et usaldab küll, aga rõhutas, et oma kanaliga jõuavad erakonna sõnumid selgemini kohale.

"Paljud poliitikud tunnevad, et neid ei kuulata lõpuni. Siis on mure ka selles, et tihti jääb olulise asja puänt kajastamata või varju," lisas ta.

Uudisteleht, kus hakkavad ilmuma uudised, arvamuslood ja ka veebisaated, jääb Luige sõnul tööle ka pärast 2019. aasta riigikogu valimisi.

Portaali teeb 5-6 liikmeline meeskond, kuhu kuuluvad lisaks Mart Luigele Riina Solman, Veiko Lukmann, Karl Sander Kase, Birgit Remiküll ja ka Kalle Muuli. "Põhimõtteliselt hakkame ajakirjandusega tegelema," ütles Luik.

Oma uudisteportaal pole Eesti erakondade seas uus nähtus. Näiteks peab EKRE uudistemeediumit Uued Uudised, Keskerakonnale kuulub Kesknädal ja Vabaerakond vahendab oma uudiseid läbi portaali Vabauudised.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: