Nime vahetanud Isamaa ametlikuks lühendiks saab I

IRL-i suurkogu
IRL-i suurkogu Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Isamaa (I) nimevahetuse protsess ei ole veel täiesti lõpuni jõudnud, mõned detailid on vaja veel ära korraldada, ütles erakonna meedianõunik Mart Luik. Ta lisas, et IRL-ist saab täielikult ja lõplikult Isamaa paari päeva jooksul.

Luik ütles ERR-ile, et nime vahetus on aeganõudev protsess ja praegu tegeletakse sellega, et äriregistris lõpuks Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) Isamaaks muutuks.

"Tegeletakse. Kõik juhatuse liikmed peavad alla kirjutama taotlusele nime muutmiseks," sõnas ta.

Luige sõnul peab erakond nimevahetamisega seoses tegelema veel pisidetailidega. "Sildid tuleb ümber vahetada, meili domeenid, sotsiaalmeedia," loetles ta. Samuti tuleb tellida uus IRL-i meenevalik.

Luik rääkis, et Isamaa ametlikuks lühendiks riigikogus, aga ka mujal kasutamiseks saab I.

Oma tekstides kirjutab erakond nime läbivalt suurte tähtedega, ehk ISAMAA. Luik selgitas, et erakond arutas seda ja leiti, et Isamaa jääb suurte tähtedega.

"See tundus kõigile südamelähedane. Mõlemad variandid olid arutelu all, aga domineerima jäi seisukoht, et Isamaa on suurte tähtedega," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: