Kaido Höövelson kaalub riigikokku kandideerimist

Kaido Höövelson perega
Kaido Höövelson perega Autor/allikas: Kairit Leibold

Tuleva aasta märtsis toimuvatel riigikogu valimistel võib valimisnimekirjast leida ka Barutona tuntud endise sumomaadleja Kaido Höövelsoni nime.

"Kui ma saan kuidagi kasulik olla, kui leian endas sügiseks huvi ja tahtmise, siis pole miskit võimatut jah," ütles Höövelson ERR-ile.

Höövelsoni sõnul on veel vara rääkida, millise erakonna nimekirjas ta kandideerida võiks, kuid piirkond oleks kindlasti Lääne-Virumaa.

"Nii kaugele ma ei ole veel mõelnud, et kellega, kus ja kuidas poliitikasse minna. Sinnamaani ei ole mul veel välja mõeldud," lausus ta.

ERR-ile teadaolevalt sisaldas Emori maikuine avaliku arvamuse uuring muude küsimuste hulgas ka keskerakondlastest poliitikute nimesid, kelle toetust uuriti, ning nende seas oli ka parteitu Kaido Höövelson.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles, et partei on küsitlustes testinud väga paljude inimeste populaarsust.

"Oleme lisanud sellistesse küsitlustesse umbes 30-40 erinevat nime, et testida nende populaarsust. See ei tähenda mitte midagi," sõnas Korb.

Korb ütles, et tema ei ole Kaido Höövelsoniga rääkinud võimalusest kandideerida Keskerakonna nimekirjas. Temale teadaolevalt ei ole parteist seda teinud ka keegi teine.

Kaido Höövelson ütles, et on Eestis tagasi olnud viimased kuu aega, mistõttu ta poliitikasse mineku otsusega ei kiirusta, sest soovib kõigepealt end Eesti eluoluga kurssi viia.

Hingelähedaste teemadena tõi ta esile turismi ja maaelu. "Mul on selge visioon, kuidas Lääne-Virumaad teha Aasia turistidele atraktiivsemaks. Samuti elu maal - et noored ikka maale jääksid ja ära ei läheks."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: