Ülevaade: kellest saavad Eesti avaliku sektori uued tippjuhid?

Riigi heaks tööle asumisel kontrollitakse muu hulgas inimese usaldusväärsust ja lojaalsust Eestile
Riigi heaks tööle asumisel kontrollitakse muu hulgas inimese usaldusväärsust ja lojaalsust Eestile Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Tänavu vahetub Eesti avalikus sektoris paarkümmend tippjuhti, kellest osa on juba avalikkusele teada, osa lausa ametisse asunud ning osa jõudnud riigikantselei korraldatud konkursi lõppvooru, oodates ministri kinnitust ametisse asumiseks. Koondasime juhid ja juhikandidaadid ühele koondgraafikule, mis aitab otsa vaadata meie avaliku sektori tippudele.

Sügisel kirjutas ERR.ee, et tänavu lõppeb ametiaeg 26-l avaliku teenistuse tippametnikul. Jaanuari lõpus kuulutas riigikantselei välja konkursi viieteistkümne juhi ametikoha täitmiseks.

Nende seas polnud näiteks keskkonnaministeeriumi kantslerit, päästeameti peadirektorit, politsei- ja piirivalveameti peadirektorit, kaitsepolitseiameti peadirektorit, kaitseväe juhatajat ega riigisekretäri, kuna nendele ametikohtadele ei pea avalikku konkurssi korraldama.

Viieteistkümne juhi kohale esitas avalduse 116 kandidaati.

Kandidaatide hulgas oli 16 senist avaliku teenistuse asutuse või allasutuse tippjuhti ja kuus erasektori tippjuhti. Enam kui kolmekümnel kandidaadil oli märkimisväärne töökogemus nii avalikus- kui erasektoris.

Konkursi tulemusel jätkab seitse tippjuhti oma ametikohal ja kaheksal ametikohal alustavad tööd uued tippjuhid: kümme meest ja viis naist. Väljaspoolt senist tippjuhtide ringi osutus valituks viis inimest.

Allpool on toodud kõik tippametnikud, kes on sel aastal juba vahetunud ja vahetumas — ka need, keda ei valitud avaliku konkursiga. Käimas on veel konkursid keskkonnaministeeriumi asekantslerite kohtadele ning teada pole ka riigisekretär.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: