Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Senegali kodanikud üritasid Venemaalt Eestisse tulla

Autor/allikas: Siseministeerium

Ida prefektuuri teatel üritas pühapäeval Venemaalt Eestisse siseneda kolm Senegali kodanikku, kes suunati aga vajalike dokumentide puudumisega tõttu tagasi.

Pühapäeval saabus Narva raudteepiiripunkti riiki sisenevale suunale kolm Senegali Vabariigi kodanikku, kes olid sündinud 1982. aastal, 1983. aastal ja 1994. aastal.

Kuna Senegali kodanikel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks.

Piiril väljastati neile sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

Mõned varjupaigataotlejad kasutavad EL-i jõudmiseks Venemaal toimuvat MM-i

Soome ringhääling Yle kirjutas eelmisel nädalal, et Venemaal toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused on toonud kaasa kummalise migratsiooniteemalise olukorra, millest annavad märku ka Soome võimudele esitatud varjupaigataotlused.

Kui tavaliselt on Venemaale reisimiseks vaja viisat, siis MM-i fännide jaoks on menetlust mõnevõrra lihtsustatud - mängule pileti ostnud inimene pääseb nimelt Venemaale ilma viisata, kui ta on enne hankinud ametliku fänni-ID. Seetõttu on aga mõned nn kolmandast maailmast pärit inimesed kasutanud seda võimalust hoopis Euroopa Liitu pääsemiseks.

Leedu piirivalve ei lasknud riiki 20 jalgpallifänni

Läinud nädala lõpus saatsid Leedu piirivalvurid piirilt tagasi 20 inimest, kes olid teel Kaliningradi jalgpalli-MM-i mängu vaatama.

Tugevdatud režiimis töötavate piirivalvurite ülem Antanas Montvydas ütles esmaspäeval, et riiki ei lastud kuut Maroko, nelja Alžeeria, kolme Pakistani ning kaht Nigeeria ja Egiptuse jalgpallifänni. Piirilt saadeti tagasi ka üks venelane, hiinlane ja indialane.

Paljud neist ei omanud Schengeni viisat või kasutasid võltsdokumente.

"Viimasel nädalavahetusel ei lastud Leetu 20 inimest. 22.-24. võeti rongist maha kaheksa, eile öösel tosin välismaalast," ütles Montvydas BNS-ile.

Kaliningradis toimub esmaspäeval Hispaania-Maroko mäng ja viimasel ööl sõitis sinna transiitrongides 2000 kaasaelajat.

Montvydase sõnutsi kontrollisid konsulid kolmandate riikide kodanikke veel Moskvas ja mõningatel ei lubatud sõita läbi Leedu.

Leedu välisministeeriumist öeldi BNS-ile, et rongidelt võeti maha veel kuus välismaalast.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: