Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nigeerlased lootsid Narvas MM-i fännipassi alusel Schengeni ruumi siseneda

Fännipasside keskus Kaliningradis.
Fännipasside keskus Kaliningradis. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Eesti võimud saatsid esmaspäeval Narva piirilt tagasi Nigeeria kodanikud, kes olid saabunud Venemaale jalgpalli MM-i fännipassidega ning lootsid nende dokumentide alusel ka Eestisse pääseda.

25. juunil saabusid Narva raudtee piiripunkti 1993. aastal, 1991. aastal ja 1998. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodanikud, kellel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks, teatas Ida prefektuur.

Kontrollimisel selgus, et isikud omasid FIFA MM 2018 fännipassi ning eeldasid, et fännipassi omades on neil võimalik viisavabalt Schengeni riikide territooriumil reisida. Kolmele mehele väljastati sisenemiskeelud ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

Sarnane juhtum leidis aset ka pühapäeval

Pühapäeval aga üritas Venemaalt Eestisse siseneda kolm Senegali kodanikku, kes suunati aga vajalike dokumentide puudumisega tõttu tagasi.

Kuna Senegali kodanikel puudusid kehtivad viisad või elamisload riiki sisenemiseks.

Piiril väljastati neile sisenemiskeelud ja isikud suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

Mõned varjupaigataotlejad kasutavad EL-i jõudmiseks Venemaal toimuvat MM-i

Soome ringhääling Yle kirjutas eelmisel nädalal, et Venemaal toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused on toonud kaasa kummalise migratsiooniteemalise olukorra, millest annavad märku ka Soome võimudele esitatud varjupaigataotlused.

Kui tavaliselt on Venemaale reisimiseks vaja viisat, siis MM-i fännide jaoks on menetlust mõnevõrra lihtsustatud - mängule pileti ostnud inimene pääseb nimelt Venemaale ilma viisata, kui ta on enne hankinud ametliku fänni-ID. Seetõttu on aga mõned nn kolmandast maailmast pärit inimesed kasutanud seda võimalust hoopis Euroopa Liitu pääsemiseks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: