Tai koobastest otsitakse endiselt teismeliste jalgpallimeeskonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Mereväe sukeldujad on taas sisenenud osaliselt uputatud koopasse Põhja-Tais, et otsida 12 poissi ja nende jalgpallitreenerit, kes on kolmandat päeva koobastes kadunud.

Sukeldujad on püüdnud liikuda läbi Tham Luang Nang Noni koopakompleksi õõnsuste, aga uputus on nende tegevust takistanud. Ametiisikud on otsinud ka teisi ligipääse, kasutanud helikoptereid ja jalgsi liikuvaid rühmi, kes otsivad võimalikke auke koopa lagedes.

Sukeldujad ütlesid teisipäeval, et nägid koobastes värskeid jalajälgi. Tai asepeaminister Prawit Wongsuwon ütles seepeale, et on optimistlik, et poisid on endiselt elus: "Kuigi neil ei pruugi olla midagi süüa, peaks neil olema piisavalt vett, mida juua."

Öine vihm muutis koopa avastamise päästjate jaoks keeruliseks. Sissepääs koopasse oli samas kuiv, niisiis toodi sisse elektrijuhe, mis aitas tagada valgust, ventilatsiooni ja sukeldajate suhtlust väljasolijatega.

11-16-aastased poisid ja nende 25-aastane treener sisenesid arvatavasti Chiang Rai provintsi koopasse laupäeva pärastlõunal. Otsing algas pärast seda, kui üks ema teatas, et tema poeg ei tulnud tol päeva jalgpallitrennist koju.

Kadunud poiste sugulased ja teised muretsejad korraldasid teisipäeval rituaali kadunute jaoks: nad mängisid trumme ning kaks sugulast hoidsid sümbolitena võrke, et püüda koopast kadunud vaime.

Palverituaal kadunute lähedaste toetuseks. Autor: AFP/Scanpix

Tham Luang Nang Non koobas on turistide meelispaik, mis kulgeb pikki kilomeetreid maa all.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: