Tai mereväe kinnitusel on kõik 12 poissi ja nende treener koopast väljas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1531207380000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Tai mereväe eriüksus SEAL teatas teisipäeval, et 23. juunil ühte koopasse lõksu jäänud 12 poissi ja nende jalgpallitreener saadi kõik tervena välja.

BBC, Yle ja Guardiani otseblogid.

Sellega lõppes lõksujäänute 18-päevane katsumus. Pühapäeval ja esmaspäeval toodi välja kokku kaheksa poissi, teisipäeval toodi välja ülejäänud neli poissi ja treener.

"Me pole kindlad, kas see on ime, teadus või midagi muud. Kõik 13 metssiga on nüüd koopast väljas," teatas päästeoperatsioonis keskset rolli etendanud eriüksus Facebookis. "Metssead" on poiste ja treeneri jalgpallimeeskonna nimi.

Neli päästjat, kes olid koos grupiga koopas, pole veel välja tulnud, lisati teates.

Poisid vanuses 11-16 aastat ja nende 25-aastane jalgpallitreener läksid koopaid uurima pärast sõpruskohtumist 23. juunil. Retke ajal aga sadas vihma ning vesi tõkestas nende väljapääsu. Grupp oli pimedas koobastikus üheksa päeva, enne kui kaks Briti tuukrit nad leidsid.

Nüüd, mil lapsed ja treener on koopast väljas, keskendub tähelepanu nende füüsilisele ja vaimsele tervisele.

Eksperdid hoiatasid, et saastunud vee joomine või kokkupuude lindude ja nahkhiirte väljaheidetega võib põhjustada ohtlikke infektsioone. Nende hinnangul vajab grupp ka psühholoogilist nõustamist. Kardetakse, et nii pikalt surmasuus olemine mõjus grupile traumeerivalt.

Esimesed märgid on aga paljulubavad.

Arstid teatasid teisipäeva hommikul, et pühapäeval ja esmaspäeval päästetud kaheksa poisi vaimne ja füüsiline tervis on suhteliselt hea.

"Kõik kaheksa on hea tervise juures, palavikku pole... Kõikide vaimne seisund on hea," ütles tervishoiuministeeriumi kantsler Jedsada Chokdamrongsuk.

Siiski hoitakse gruppi haiglas karantiinis, kuni arstid on veendunud, et nad ei ole koopast infektsiooni saanud.

Päästeopratsioon oli äärmiselt keeruline

Päästmine seisnes selles, et koopast toodi poisse välja ekspertidest sukeldujate abil ning teekond läbi üleujutatud ja mudaste käikude kestis tunde. Päästeoperatsioonis osales sadakond elukutselist sukeldujat - pool neist Taist ja ülejäänud välisriikidest.

Teisipäeval osales koopakäikudes toimuvas päästmises 19 sukeldujat.

Seni oli olukord koobastes püsinud stabiilne ja veetase ei olnud tugevalt vihmast hoolimata oluliselt kerkinud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: