Pärnus hakkab kehtima ühtne bussipileti süsteem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Alates pühapäevast saab 11 maakonnas hakata maakonnaliinidel sõitma tasuta bussiga. Tasuta sõit ei laiene Lääne-Virumaale, Harjumaale, Raplamaale ja Pärnumaale. Pärnu linnas ja maakonnas hakkab kehtima ühtne bussipileti süsteem. Bussisõidu hind on edaspidi turistidele mitu korda kallim kui kohalikele elanikele.

Pärnumaal on juba aastaid tehtud tööd selle nimel, et maakonna piires oleks võimalik sõita erinevatel liinidel ühtset piletisüsteemmi kasutades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnumaa ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk ütles, et Pärnumaa bussitransport muutub seeläbi sujuvamaks ja paremaks.

"Saame me hakata üksteist dubleerivaid liine mõistlikumalt planeerima ja suunata seda bussiressurssi sinna, kuhu seda on vaja. Nii et liine vähemaks ei jää kindlasti ja kuna ühtne piletisüsteem võimaldab ikkagi rohkem kasutada maaliine senisega võrreldes, siis kindlasti tiheasustusega alal juba lähiajal me suurendame liiklussagedust," rääkis Kärpuk.

Nii Pärnu linna kui ka maakonnaliinidel saavad õpilased ja pensionärid edaspidi sõita tasuta. Teistele maksab kõigil liinidel 30 päeva pilet 10 eurot ja ühe tunni pilet üks euro.

Nimetatud soodustused ja hinnad kehtivad vaid Pärnu või Pärnumaa elanikele. Kõik turistid peavad ostma kordades kallima pileti.

"Poliitikud on nii otsustanud niimoodi, et Pärnu külalistel on rakendatud oluliselt kõrgemaid hindu, kui seda on Pärnu maakonna elanikel. Kuid see puudutab ainult linnaliine, see ei puuduta maakonnaliine," selgitas Andrus Kärpuk.

Kõrgemat piletihinda peavad hakkama maksma ka mujalt tulnud kooliõpilased ja pensionärid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: