Tasuta bussisõidu algus tõi kaasa mõnevõrra segadust

Foto: ERR

Alates pühapäevast saab üheteistkümnes maakonnas tasuta bussiga sõita. Tasuta bussisõit ei laiene Harju-, Rapla-, Pärnu- ja Lääne-Virumaale. Esimene tasuta bussisõidu päev tõi aga lisaks rõõmsatele reisijatele kaasa ka omajagu segadust.

Tartumaa on üks neist kohtadest, kus 1. juulist enam maakonna piires bussiga sõitmise eest raha maksma ei pea. Pühapäevased bussid olid küll pigem tühjad, tasuta bussilt maha astunud inimeste näod aga rõõmsad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas inimesed tahavad talle endiselt raha pakkuda, vastas bussijuht Aivar järgmiselt: "Ikka tahavad, aga noh, nägu on ikka naerul, kui peale tulevad ja loevad seda tasuta silti."

Just "tasuta" silt on see, mis annab reisijale teada, et tegemist on avaliku liiniga, kus raha maksma ei pea. Oluline on see, et kommertsliinidel jäävad piletihinnad siiski kehtima.

Tasuta bussisõit ei tähenda ka seda, et bussijuhist võiks lihtsalt mööda jalutada.

"Kindlasti on vaja bussi sisenedes valideerida sõidukaart ja öelda bussijuhile, mis on ka lõpppeatus. Ja see on just sellepärast vajalik, et me saaksime tagasi statistikat, kui palju inimesed, kus ja mis kellaajal sõidavad ja kuhu nad sõidavad," selgitas maanteeameti peadirektori asetäitja Meelis Telliskivi.

Kõik piletisüsteemid ja kaardilugejad aga pühapäeval veel bussides ei töötanud ja reisijates tekitas see omajagu segadust.

"Muljed olid suurepärased, kui tahtsin Tartu sõita ja ulatati pilet ja öeldi, et rahakott võib tasku jääda. Aga kohe ilmus mees, kes tahtis osta sõidukaarti ja bussijuht on juba selgeks saanud, et sõidukaart ei funktsioneeri tema aparatuuris ja ütleb, et pole mingit kaarti vaja, saad lihtsalt pileti, aga mees ütles kohe, et ei ma tahan kaarti, minister teab, kuidas asi toimib, mitte bussijuht," kommenteeris reisija Agu.

Kui reisijal siiski sõidukaarti ei ole ja ta seda osta ei soovigi, väljastab bussijuht reisijale lihtsalt nulleurose pileti. Kuigi pileti eest maksma ei pea, võib piletita sõidu ja sõidukaardi valideerimata jätmise eest siiski trahvi saada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: