Piirivalvurid tabasid kolm ebaseaduslikult riigis viibinud egiptlast

Eesti kagupiir.
Eesti kagupiir. Autor/allikas: Tauno Tõhk/Riigikantselei

Piirivalvurid tabasid laupäeva hommikul Võrumaal piiriäärsel alal kolm meest, kes kõnelesid araabia keeles ning väitsid end olevat egiptlased.

Kella 10 paiku andis kohalik elanik piirivalvuritele teada, et märkas piiriäärsel alal külavaheteel kolme kahtlast meest, ütles politsei pressiesindaja Kerly Virk ERR-ile.

Piirivalvurid pidasid mehed kinni ja viisid kordonisse. Kiirabi vaatas meeste tervisliku seisundi üle, kuivõrd üks meestest kurtis halba enesetunnet. Kiirabi nentis, et mehed olid pisut alajahtunud, kuid haiglaravi ei vaja. Nad viidi esmaste uurimistoimingute ajaks Võru arestimajja.

End egiptlasteks nimetanud mehed vanuses 25-30-aastat ei teadnud väidetavalt, mis riigis nad viibisid. Kõik üksikasjad sellest, millistel asjaoludel nad Eestisse sattusid, selgitatakse edasises uurimises.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno sõnas, et surve rohelisele piirile on viimastel nädalatel kasvanud.

"Lähiaja prognoos näitab, et surve piirile võib kasvada veelgi, sest seoses jalgpalli MM-iga on Venemaale tulnud tuhandeid inimesi, kes võivad end fänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda," märkis ta.

Tänavu on Kagupiiril avastatud 11 ebaseadusliku piiriületuse juhtumit, mullu samal ajal 18 juhtumit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: