Eesti kagunurgas tabati 14 ebaseaduslikku piiriületajat

Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Piirivalvurid tabasid teisipäeva varahommikul Setumaal piiriäärsel alal mõnetunnise vahega kaks gruppi ebaseaduslikke piiriületajaid, 13 meest ja ühe naise, kes väidavad end olevat Pakistani ja Bangladeshi kodanikud.

Sündmused said alguse kella 3.30 ajal, kui piirivalvurid avastasid Ulitina külas piiriäärsel alal neli inimest, kes olid ebaseaduslikult Venemaalt Eestisse tulnud. Patrull pidas naise ja kolm meest kinni ning viis nad asjaolude selgitamiseks kordonisse. Uurimistoimingute käigus väidavad nad ise end olevat Pakistani kodanikud, ent ühtki dokumenti, mis seda saaks kinnitada, neil kaasas ei ole.

Juba kella 5 paiku tabasid Ulitina külas patrullinud piirivalvurid veel kümme meest, kes olid samamoodi ebaseaduslikult maismaapiiri ületades Eestisse tulnud. Nemadki peeti kinni ning esiti räägivad, et on Bangladeshi kodanikud.

Ebaseaduslikud piiriületajad Saatse kordonis Autor: Politsei- ja piirivalveamet

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm sõnas, et seoses jalgpalli maailmameistrivõistlustega viibib Venemaa territooriumil suurel arvul kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult siseneda Euroopa Liitu.

Piirivalvejuht kirjeldas, et surve idapiirile on juulikuu vältel aina kasvanud ning seda iseäranis viimasel nädalal. "Suunasime ennetavalt jalgpalli MM-i lõppedes piiriäärsele alale täiendavaid abijõude, muu hulgas on sealkandis tihedamalt piirivalvurite kõrval liikumas ka politsei autopatrullid," kinnitas ta.

Tänavu on idapiiril piiripunktide vahelisel alal avastatud kümme ebaseadusliku rände juhtumit, milles piirivalvurid on kinni pidanud 35 isikut. Mullu samal ajal oli kuus ebaseadusliku rände juhtumit, milles peeti kinni kokku 20 isikut.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: