Uueks suursaadikuks Portugalis saab Ruth Lausma Luik ({{commentsTotal}})

Ruth Lausma Luik ja Jüri Luik EV99 vastuvõtul.
Ruth Lausma Luik ja Jüri Luik EV99 vastuvõtul. Autor/allikas: (Foto: Anna Aurelia Minev/ERR)

President Kersti Kaljulaid kutsus Andres Rundu tagasi suursaadiku kohalt Portugalis ning nimetaks uueks saadikuks Ruth Lausma Luige.

Ruth Lausma Luik on kaitseminister Jüri Luige (Isamaa) abikaasa. Ta on olnud varem näiteks Eesti esinduse juht Itaalias ning suursaadik Prantsusmaal ja Andorras.

Rundu lahkumine ja Luige saadikuks siirdumine on juba 12-s suursaadikute vahetus tänavu suvel. Osaliselt on see tingitud asjaolust, et eelmisel aastal oli Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistuja, mistõttu hoiduti saadikute vahetamisest. Teisalt on saadikute suures vahetumises ka juhuslikku kokkulangemist. Et saadikud vahetuvad reeglina suvel, on seotud paljuski suviste puhkusteperioodidega ja laste koolivaheaegadega.

Lisaks saadikuvahetusele Portugalis, vahetuvad sel suvel Eesti saadikud ka Jaapanis (uus saadik Väino Reinart), Austrias (Toomas Lukk), Venemaal (Margus Laidre), Tšehhis (Eva-Maria Liimets), Lätis (Arti Hilpus), Kanadas (Toomas Lukk), Belgias (Toomas Tirs), Poolas (Martin Roger), Iirimaal (Aino Leppik von Wirén), Soomes (Harri Tiido).

Samuti on teada, et uueks suursaadikuks USA-s saab senine kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, kuid seda otsust president ametlikult veel kinnitanud pole.

Toimetaja: Urmet KookHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: