Vahetub Eesti suursaadik Kesk-Aasia riikides

Toomas Tirs
Toomas Tirs Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Augustis vahetub Eesti suursaadik Kesk-Aasia riikides, kus senise saadiku Heiti Mäemehe asemele asub Eesti praegune saadik Belgias ja Luksemburgis Toomas Tirs.

Aprillis nimetas president Kersti Kaljulaid Tirsi Eesti erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks Kasahstani Vabariigis, asukohaga pealinnas Nur-Sultanis ning kutsus sama otsusega tagasi Mäemehe.

Kolmapäeval avaldas Kaljulaid otsuse, millega nimetas Tirsi Eesti suursaadikuks Kõrgõzstanis ja Tadžikistanis, mida ta hakkab katma samuti Nur-Sultanist. Sama otsusega kutsus ta nendelt kohtadel tagasi Mäemehe.

Mäemees töötas suursaadikuna Kasahstanis alates 2017. aastast.

Tirs on olnud alates 2018. aastast Eesti suursaadik Belgias, kus ta täitis Brüsselis Eesti alalises esinduses EL-i juures ka haldusküsimuste asejuhi ülesandeid.

Tirs on lõpetanud USA Wisconsini Eau Claire'i ülikooli ärijuhtimise erialal. Ta asus välisministeeriumis tööle 2007. aastal, kus ta on töötanud poliitika- ning välismajanduse ja arengukoostöö osakondades ning Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures. Tirs töötas 2015. aastal rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis ning aastatel 2016–2018 riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: