Saksa sõjavägi plaanib teiste EL-i riikide kodanike värbamist

Saksa üksus Tapal
Saksa üksus Tapal Autor/allikas: mil.ee

Saksamaa sõjavägi (Bundeswehr) ja kaitseministeerium plaanivad sõdurite nappuse leevendamiseks lubada teiste Euroopa Liidu riikide kodanikel Bundeswehris teenima asuda.

"Bundeswehr kasvab ja selleks on meil vaja kvalifitseeritud liikmeid," ütles Saksamaa kaitseministeeriumi kõneisik, vahendab Deutsche Welle.

Võimuliitu kuuluva sotsiaaldemokraatliku partei (SPD) kaitseekspert Karl-Heinz Brunner ütles, et selline plaan on täiesti mõeldav, kuid neile sõduritele tuleks anda Saksa kodakondsus. Vastasel juhul muutuks Bundeswehr Brunneri sõnul palgaarmeeks.

Kristlike demokraatide riigikaitse kõneisik Florian Hahn ütles, et sellise uue mudeli saaks rajada Euroopa liberalismile toetudes.

"Siiski tuleb iga sõduriga tagada kindel usalduse tase," lisas Hahn.

Saksamaa sõjaväel on lisaks sõdurite puudusele olnud probleeme ka aegunud varsutuse ja selle nappusega.

Kaitsekulutuste tõstmine on riigi ajalugu arvestades Saksamaal väga ebapopulaarne. Kristlikud demokraadid ja nende koalitsioonipartnerid sotsiaaldemokraadid on olnud kaitsekulutuste tõstmise pooldajad.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: