Galerii: Taavi Aas käis Reidi tee ehitust avamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Kadriorus sai esmaspäeval alguse linna ühe tähtsama ehitusobjekti, palju vaidlusi ja emotsioone tekitanud Reidi tee rajamine, mis kava kohaselt kestab 550 päeva. Sümboolselt lõi kopa maasse linnapea Taavi Aas isiklikult.

Esimesed tööd, mis kahekilomeetrise teelõigu rajamiseks tehakse, on teesüvendi kaevamine ja kaldakindlustuse rajamine.

Reidi tee tööde käigus ehitatakse ligi kahe kilomeetri ulatuses uus teetrass ning rekonstrueeritakse 1,4 kilomeetri ulatuses olemasolevaid teelõike, mis loob kesklinna läbiva transiitliikluse ümbersuunamiseks põhjapoolse möödasõidukoridori.

Projekti mahus rajatakse uusi ja rekonstrueeritakse olemasolevaid kergliiklusteid ja jalgteid kokku 10,5 kilomeetrit ning ehitatakse rannapromenaad. Ligi 500 meetri pikkusel lõigul rajatakse uus kaldakindlustus Russalka mälestussamba ja Pikksilma tänava vahele.

Reidi teele rajatakse ühistranspordipeatused Reidi tee – Uus-Sadama tn ristmiku, Reidi tee – Pikksilma tn ja Reidi tee – Narva mnt ristmiku piirkonda.

Tööde käigus ehitatakse või rekonstrueeritakse tänavavalgustus; sademevee- ja olmevee kanalisatsioon, sh rekonstrueeritakse Kadrioru ja Pirita sademevee väljalasud, veetrassid, sidekanalisatsioon, elektri õhuliinid ja maakaabelliinid, gaasitorustik, kaugküttetorustik, paigaldatakse liikluskorraldusvahendid, rajatakse piirded ja väravad ning rajatakse haljastus.

Töövõtulepingu kogumaksumus on 38,1 miljonit eurot koos käibemaksuga. Tänavat ehitab riigihanke võitnud ühispakkuja KMG Inseneriehituse AS ja Verston Ehitus OÜ.

Lepingusse on kaasatud kaasfinantseerijatena AS Tallinna Vesi ning OÜ Elektrilevi.

Reidi tee ehitust toetatakse Ühtekuuluvusfondist toetuse määraga 85 protsenti ning ehitust kaasfinantseerib ka Tallinna Sadam.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: