Pärnamäe tee ristmik võidakse avada teisipäeval, Haabersti ringil tööd kestavad ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäeval algas Reidi tee ehitus, mis lisandus Tallinna niigi rohkearvulistele tee-ehitusprojektidele. Kuigi Haabersti ringristmik ning Pärnamäe tee ja Narva maantee ristmik on sisuliselt valmis, pole need veel täielikult liiklusele avatud.

Teetööd häirivad Tallinnas tugevalt liiklust. Esmaspäeval tööde nimekirja lisandunud Reidi tee Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul esialgu liikluspiiranguid kaasa ei too, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hetkel need tööd toimuvad Pikksilma tänava pikendusel ning etapiviisiliselt liigutakse sügiseks ka juba Ahtri kanti nii, et seal võib kindlasti tulla ka ka mingisuguseid liiklussulgemisi," rääkis Novikov.

Samal ajal tegeletakse lõplike töödega Haabersti ringristmikul ning Pärnamäe tee ja Narva maantee ristmikul, mis tunduvad valmis olevat, kuid ei ole veel liiklusele avatud.

Pärnamäe tee valmidusest on aru saanud paljud autojuhid, kes hoolimata liiklusmärkidest ristmiku kaudu sõidavad.

Tallinna linna liikluskorralduse peaspetsialist Paavo German ütles, et Pärnamäe tee ja Narva maantee ristmik võidakse avada juba teisipäeva hommikul. Tema sõnul läheb aga Haabersti ristmiku lõpliku valmimiseni veel aega.

"Praegu asfalteeritakse seal Rannamõisa teed, veel on paigaldada liiklusmärke ja teekatte märgistust ja seal ehitatakse fooriühendusi välja, mistõttu ei ole hetkel täielikult võimalik ristmikku avada," ütles German.

Tallinna tehnikaülikooli tee-ehituse lektori Ain Kendra sõnul võib Tallinna olulisemaid teid remontida, kuid tegelikult on liikluse kitsaskoht südalinna ümbersõiduvõimaluste puudumine, mis on ummikute peamine põhjus.

"Inimesed, kellel ei ole põhjust südalinna ronida, lähevad südalinnast läbi lihtsalt sellepärast, et südalinnast läbiminek on kiirem kui linnast mööda saamine," selgitas ta.

Kendra lisas, et kõige enam aitaks Tallinna liiklust parandada Järvevana tee laiendamine Veerenni tänavast Pärnu maanteeni.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: