Eestlased ostavad e-poest peamiselt kino- ja teatripileteid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pakkide sorteerimine Omnivas
Pakkide sorteerimine Omnivas Autor/allikas: Rene Suurkaev

Eesti inimesed ostavad veebipoodidest enim kontserdi-, kino- ja teatripiletiteid, parfümeeriatooteid ning elektroonikat, vähem aga toidukaupu, ravimeid ning remondikaupu, selgus Kantar Emori e-kaubanduse uuringust.

"Kontserdi-, kino- ja teatripiletite puhul on tegemist ainsa kategooriaga, mida ostetakse juba täna veebist rohkem kui tavapoest," ütles Kersten Jõgi, Kantar Emori kaubandusuuringute ekspert.

"Kõrget veebiostude osakaalu mõjutab kindlasti ka tõsiasi, et piletiostu puhul on võimalik oma kaup momentaalselt e-mailile või telefoni saada." Võttes arvesse ostjaskonna määra ning e-ostjate osakaale, ostetakse hinnanguliselt 54 protsenti kontserdi-, kino-, teatripiletitest just veebist.

Uuring kinnitab ka elektroonikakaupade veebist tellimise populaarsust, sest ligi kolmandik (31 protsenti) elanikest on aasta jooksul elektroonikakaupu just veebist ostnud.

Väikseim on internetiostude osatähtsus toidukaupade ja ravimite osas, kus veebiostud moodustavad 4 protsenti koguostudest.

"Kuigi toidukaupade kojutellimine on populaarsust kogumas, siis tänane vähene populaarsus on tingitud kindlasti ka piiratud tarnepiirkonnast. Samal ajal on kõik vähepopulaarsed kaubakategooriad just sellised, mis on Eesti e-kaubanduses alustanud pigem hiljuti. Nende populaarsus on kahtlemata veel kasvamas," lisas uuringu tellinud Omniva pakiteenuste juht Marita Mägi.

Rohkem kui kaks kolmandikku (70 protsenti) eestlastest on viimase aasta jooksul veebist ostelnud, neist pea pooled ehk 34 protsenti ostlevad vähemalt kord kuus. E-kaubanduse populaarsuse kasvu iseloomustab ka sagedaste veebiostlejate (ostlevad ühe korra kuus) kasv 14 protsendilt 2014. aastal 34 protsendile 2018. aastal.

E-kaubanduse uuringu eesmärgiks oli määratleda Eesti elanike internetist ostmine ja selle trendid ning see viidi läbi 2018. aasta kevadel kombineeritud meetodil eesti ja vene keeles rohkem kui tuhande vastaja hulgas. Uuringu tulemused on laiendatavad kogu Eesti 15-74aastasele elanikkonnale.

Toimetaja: Karoliina Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: