Läti kohus mõistis põllumehe süüdi Venemaa heaks luuramises

Istung Vidzeme ringkonnakohtus, süüdistatav Jurijs Stilve.
Istung Vidzeme ringkonnakohtus, süüdistatav Jurijs Stilve. Autor/allikas: LTV/Anete Bērtule

Läti Vidzeme ringkonnakohus mõistis eile Alūksne piirkonnas elava põllumehe süüdi Venemaa heaks spioneerimises ning karistas teda kolmeaastase tingimisi vabadusekaotusega.

Karistuse sisse loetakse ka üheksa kuud, mis Jurijs Stilve nimeline mees vahi all veetis. Kolm ja pool aastat peab mees veetma regulaarse politsei järelevalve all, vahendas Läti ringhääling.

Stilve tunnistas end kohtus süüdi ja kahetses oma tegusid.

Läti kaitsepolitsei teatas käesoleva aasta 26. jaanuaril, et nad olid eelnenud aasta detsembris pidanud kinni Läti kodaniku, keda kahtlustatakse spionaažis ja välisriigile informatsiooni edastamises.

Hiljem selgitas kaitsepolitsei, et nimetatud Läti kodanik tegi koostööd Vene eriteenistustega. Täpsemalt kogus ja edastas ta informatsiooni Läti relvajõudude infrastruktuuri ja muude Venemaale huvi pakkuvate objektide kohta.

Samuti tuli välja, et nimetatud kodanik kohtus Vene luureametnikuga ka Venemaa territooriumil.

Väljaanne Re:Baltica teatas hiljem, et süüdistatavaks on Alūksne piirkonnas elav farmiomanik.

Sisuliselt süüdistati teda selles, et kogus Venemaa võimude ülesandel avalikest allikatest informatsiooni selle kohta, mis toimub Läti ja Venemaa piirialal.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: