Läti politsei selgitas inimröövi juhtumit: sihtmärgiks oli kohtutäitur

Läti politsei pressikonverents.
Läti politsei pressikonverents. Autor/allikas: LTV/lsm.lv

Läti politsei pressikonverentsil, mis puudutas esmaspäeval avalikkuse ette jõudnud inimröövi katset, selgitasid võimuesindajad, et nad on vahistanud isiku, keda kahtlustatakse plaanis röövida kohtutäitur, pressida temalt välja 350 000 eurot ning seejärel röövitu tappa.

Politsei sõnul said nad vihje kuritegeliku plaani kohta jaanuaris. Veebruaris pidasid politseinikud ja eriüksuse Omega liikmed kahtlustatava kinni ning ta on endiselt vahi all, kusjuures esialgse uurimise ajal polnud ka kohtutäitur end ähvardavast ohust teadlik, vahendas Läti ringhääling.

Isikuvastaste kuritegude osakonna juht Romāns Jašins selgitas, et plaani kohaselt oleks röövitud kohtutäiturit hoitud ühe Riiast 80 kilomeetri kaugusel asuva maja keldris. Kurjategijad kavatsesid sundida kohtutäituri tegema neile elektroonilisel teel 350 000 euro suuruse ülekande. Pärast seda oleks ohver aga hoopis tapetud.

Politsei kinnitusel on neil vahistatu vastu piisavalt tõendeid, kuid samas on nad veendunud, et vandenõuga on seotud veel isikuid.

Samuti on teada, et kohtutäitur oli kahtlustavaga tööalaselt kokku puutunud, kuid teineteise tuttavateks nad ei ole. Raha, mida kohtutäiturilt kavatseti välja pressida, oli tema valduses seoses tema tööalaste ülesannetega.

Vahistatu näol on tegu 1962. aastal sündinud mehega, kes on oma varasema tegevuse tõttu juba politseile tuttav.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: