Michigani osariigi külas alustas tegevust "Amiši-Uber"

"Amishi-Uber" Michigani osariigis. Autor/allikas: Video stoppkaader/WWMT-TV/BBC

USA-s Michigani osariigis alustas üks kohalik amiši mees sõiduteenuse pakkumist ning meedias sai see ettevõtmine kiirelt nimeks "Amiši-Uber" tuntud sõidujagamisteenuse Uber järgi.

Michiganis 1200 elanikuga Coloni nimelises külas Uberi teenust ei ole, kuid kohalik elanik Timothy Hochstedler leidis kiiresti lahenduse, vahendasid local21news, USA Today, CNN ja BBC.

Sisuliselt seisneb teenus selles, et vaid viie dollari eest viib ta kliendi küla piires oma hobuse ja vankriga soovitud kohta.

Mingit nutirakendust ega seost Uberiga Hochstedler loomulikult ei ole - kui peaksid Colonisse sattuma ja kuhugi sõita on vaja, siis tuleb lihtsalt mööduvale vankrijuhile viibata.

Amišidon traditsioonilise eluviisiga etniline grupp - algselt pärit Saksamaalt ja Šveitsist - ja kristlik usulahk. Täpsemalt on tegu 17. sajandil anabaptistlikest mennoniitidest eraldunud konservatiivse rühmaga. 18. sajandil asusid paljud usulise tagakiusamise eest põgenevad amišid elama Ameerikasse.

Meedias on amišidi pälvinud tähelepanu eelkõige seetõttu, et nad ei kasuta moodsat tehnoloogiat, näiteks elektrit, telefone ja autosid ehk suures osas elavad nad nii, nagu elasid nende eelkäijad 17. sajandil. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: