Reinsalu sõnul on Kunman esitanud valeväiteid

Justiitsminister Urmas Reinsalu
Justiitsminister Urmas Reinsalu Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Justiiitsminister Urmas Reinsalu kritiseeris teravalt kohtunikuametist lahkunud Leo Kunmani sõnavõttu, väites, et viimane on oma ametikaaslasi häbistanud.

"Kohtunikel on oma ametnikueetika. Ja eeldus on selline, et kohtunikud kuskil nurga taga ei hakka otsuseid tegema otsuseid. Kunman endale oma väljaütlemistega au ei tee," ütles Reinsalu Vikerraadio saates "Uudis+."

Reinsalu sõnul peaks prokuratuur esitama Kunmani süüdistustele ratsionaalsed vastuväited.

"Halb on see, et endine kohtunik on siiski autoriteet. Ka ajakirjandusel on suur vastutus mõista, et kui murda selgroog sõltumatul prokuratuuril ja kohtupidamisel, siis me oleme saanud aukudega õigusriigi, kus kellegi vabadus pole enam kaitstud, vaid kõik võib taandada segasele telefoniõigusele," rääkis Reinsalu.

Reinsalu sõnul ei ole võimalik, et Eestis saaks keegi ministeeriumist helistades telefoni kaudu tellida sobilikku kohtuotsust.

"Võistlevas menetluses on kõik kohtuosalised võrdsed, kõik saavad oma rollist aru. Kui ka keegi on õppinud ka ühel kursusel, siis see ei tohi mängida mingit rolli, see on konstrueeritud probleem ja Kunman esitab valeväiteid," rääkis Reinsalu. "Eesti edu põhineb õigusriigi toimimisel."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: