Tallinn pidi Euroopa Komisjonile täpsustama oma plaane linnahalli osas

Linnahalli puhastamine tänavu kevadel.
Linnahalli puhastamine tänavu kevadel. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Tallinna Linnahalli AS pole siiani saanud Euroopa Komisjonilt vastust riigiabi loa osas. Luba on vajalik, et riik saaks linnahalli konverentsikeskuseks väljaehitamist rahastada.

Tallinna linnavalitsus esitas Euroopa Komisjonile riigiabi taotluse aprillis, juunis sai Tallinna Linnahalli AS nõukogu esimehe Kaia Jäppineni sõnul nende käest tagasiside.

"Nad palusid täpsustada taotluse mõningaid punkte. Olulisemad nendest olid ehitushindade ja tasuvusanalüüsi täpsustamine. Tänaseks on valminud töö ehitushindade täpsustamiseks," ütles Jäppinen teisipäeval ERR-ile.

Ta lisas, et tasuvusanalüüsi eeldatav audiitorfirmade teenuse hind ületab tõenäoliselt 30 000 euro piiri, siis on hetkel väljakuulutatud  lihthange leidmaks parimat partnerit.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja ütles aprillis, et linnahalli riigiabi loa tagasisidet Euroopa Komisjonist oodata kuu aja jooksul.

"Arvestades investeeringu mahukust on Linnahalli rekonstrueerimise ettevalmistused kulgenud plaanipäraselt. Tallinna linnavalitsus ja Tallinna Linnahalli AS on ettevalmistanud projekti äriplaani ning esitanud selle finantseerimiseks Euroopa Komisjonile riigiabi eelteatise. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja teised teemaga puutumuses olevad ministeeriumid on olnud ettevalmistamisse kaasatud," rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Kadri Tonka toona ERR-ile.

Pärast riigiabi loa saamist alustatakse Tonka sõnul projekteerimisega, mis kestab hinnanguliselt üks aasta ning sellele järgneb ehitamine umbes kaks aastat.

Tonka rääkis, et riigieelarve strateegias on eelarvet täpsustatud, kuivõrd ettevalmistusprotsess on olnud algselt plaanitust ajamahukam ning lõplik rahastamisotsus sõltub riigiabi loa menetluse kiirusest.

"Samuti on projekti osapoolte vahel kokkulepitud, et rekonstrueerimise ettevalmistusega seotud kulud kannab Linnahalli omanik, mistõttu ei ole riigipoolsele eraldisele vajadust enne 2020. aastat," lausus Tonka.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: