Palling võtaks idapiiri jaoks raha vajadusel linnahalli arvelt

Kalle Palling.
Kalle Palling. Autor/allikas: ERR

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liige Kalle Palling ütles, et idapiiri ehituse edasilükkamine on rumal otsus, vajadusel tuleks raha idapiiri jaoks võtta näiteks linnahalli rekonstrueerimise arvelt.

"Idapiiri ehituse edasilükkamine on lühinägelik ja rumal otsus, sest sellisel kujul muutub ivesteering oluliselt suuremaks. Minu arvates on arutelu piiri maksumuse teemal, ilma selle sisusse minemata ääretult pealiskaudne," ütles Palling ERR-ile.

"Mul on hästi kahju, et poliitilise eliidi poolt on naeruvääristatud PPA kompetentsust, sest need inimesed töötavad iga päev ülima põhjalikkuse ja pühendumusega selle nimel, et tagada inimeste turvatunnet," lisas ta.

Pallingu sõnul tuleb raha idapiiri ehituseks vajadusel leida muudest valdkondadest, näiteks linnahalli rekonstrueerimise arvelt.

"Asjad ja investeeringud maksavadki raha. Kui raha ei ole, siis raha ei ole ja tuleb leida võimalused kas kokkuhoiuks või mõne muu asja arvelt turvalisuse tagamiseks. Aastal 2018 ei tohiks Eesti riik lubada endale luksust piiri arvelt investeerida linnahalli, mõnda monumenti või üürimajadesse. Luksusinvesteeringud on võimalik edasi lükata, aga vastutust piiri kaitsmise ja turvalisuse tagamise eest mitte," rääkis Palling.

"Meil on vastutus eelkõige oma kodanike aga ka liitlaste ees. Selline vastutus puudub meil aga Läti riigieelarve täitmise, utoopilise konverentsiturismi ja suurürituste korraldamise riikliku arendamise ees, milleks väidetavalt linnahalli vaja on," ütles Palling veel.

Sama arvamust jagas ka ekspeaminister Taavi Rõivas, kes Facebookis vastava postituse tegi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: