Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erki Savisaar: riigimehelik oleks Peeter Ernitsal lahkuda ka riigikogust

{{1536578940000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et Peeter Ernitsa otsus liituda EKREga on kahetsusväärne ning riigimehelik oleks lahkuda riigikogust ja saada valituks juba uue erakonna ridades.

Savisaar sõnas, et on väga kahju, et fraktsioonikaaslased pidid lugema Peeter Ernitsa otsusest erakonnast lahkuda meediast. "Viisakas olnuks oma mõtetest rääkida kõigepealt võitluskaaslastele riigikogus. Seda enam, et varasemalt on ta korduvalt kinnitanud, et seisab Keskerakonna valijate eest ka edaspidi," sõnas Savisaar. 

Fraktsiooni aseesimees lisas, et Ernits on riigikogusse saanud kompensatsioonimandaadiga Keskerakonna ridades kandideerides ning sellest oleks õiglane ka lähtuda. "Valijad ja erakond on usaldanud ta esindama Keskerakonna programmi rahvasaadikuna parlamendis. Kui teise erakonnaga liituda, oleks riigimehelik ja õige loobuda ka riigikogu kohast ning saada mandaat teise erakonna ridades märtsis 2019," avaldas Savisaar arvamust. 

Savisaar tõdes, et 2016. aasta novembris avanes Keskerakonnal esmakordselt üle pikkade aastate võimalus oma programmi valitsuses ellu viia ja seda peaministrierakonnana. "On väga kahetsusväärne, et olukorras, kus Reformierakonna 17 aastat viljeletud poliitikale on vastukaaluks astutud samme põllumajanduses ja regionaalarengus, tõstetud on madalat ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulekut, panustatud rekordiliselt tervishoidu ja julgeolekusse, seab Keskerakonna saadik tehtu lahkumisega küsimärgi alla," tõdes Savisaar ja lisas, et erakonnast lahkumine näitab, et samme solidaarsema ja sidusama ühiskonna suunal pole sisult toetatud. 

Savisaar lisas veel, et kuigi Ernitsa lahkumine muudab häälte tasakaalu riigikogus pingelisemaks, on koalitsioonil jätkuvalt enamus.

Sarapuu: märkasime suhtlust EKRE ja Ernitsa vahel juba ammu

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul märgati Ernitsa suhtlust EKRE-ga juba ammu.

"Eks me juba pikka aega nägime, et selline suhtlus Peeter Ernitsa ja EKRE vahel on toimumas ja me oleme sellega loomulikult ka arvestanud, sest valimiste periood on ees ja igaüks otsibki enda kohta," ütles ta.

Sarapuud riigikogu hääletustel häälteenamuse kokkusaamine muretsema ja hääled tulevad kokku.

"Kindlasti saab oma hääled kokku ja kõik läheb nii nagu peab. Eks alati on kahju, kui pereheitmist tuleb, aga ma oleme harjunud raskustega korda tulema," lausus ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: