Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Peeter Ernits lahkus Keskerakonnast ja liitub EKRE-ga

{{1536575760000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tartu- ja Jõgevamaalt valitud riigikogu liige Peeter Ernits lahkus esmaspäeval Keskerakonnast ning liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

"Viimase nelja aastaga on maailm kardinaalselt muutunud ja ma olen veendunud, et praegusel keerulisel hetkel on EKRE ainus poliitiline jõud, mis suudab Eesti suveräänsust maksimaalselt kaitsta. Soovin omalt poolt toetada seda jõudu," põhjendas Ernits oma otsust.

Ernits näeb konservatiivides vajalikku sisemist jõudu murda kartellierakondade tekitatud stagnatsiooni.

Ernits: EKRE-ga ei ole positsiooni üle valimisnimekirjas arutatud

Ernits ütles ERR-ile antud intervjuus, et Keskerakonna ja EKRE paljud positsioonid on sarnased. "Me oleme võidelnud koos presidendi otsevalimiste eest, oleme e-valimiste lõpetamise poolt, "loetles Ernits.

Reporter Uku Toom küsis, kas põhjus on ka selles, et EKRE valimisnimekirjas oleks Ernitsal parem positsioon kui Keskerakonna omas.

"Ma ütlen ausalt, et seda asja isegi mitte ei ole arutatud. On küll arutatud piirkonda - Tartu- ja Jõgevamaa - aga mingisuguseid kokkuleppeid parema kohaga seoses ei ole," vastas Ernits.

Ernits rääkis, et riigikogus hääletades lähtub ta sellest, kuidas ta ise heaks arvab.

Helme: oleme juba pikka aega Ernitsat EKRE-sse kutsunud

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on Ernitsat juba pikka aega erakonda kutsutud ning oodatud, sest tema vaated Eesti elule on EKRE väärtustega väga lähedased. "Meenutan, et Peeter on varem ka kandideerinud EKRE eelkäija Rahvaliidu ridades riigikokku. Ta on meie jaoks oma inimene."

Ernits on andnud nõusoleku kandideerida eelolevatel valimistel riigikogusse EKRE nimekirjas, kuid mingit konkreetset positsiooni temaga kokku lepitud ei ole, vaid ta osaleb erakonnas toimuvatel sisevalimistel.

Ernits kuulus Keskerakonda alates 2015. aasta 1. septembrist. Enne poliitikasse siirdumist tegutses Ernits aastaid ajakirjanikuna.

Kuna Ernits lahkub Keskerakonna fraktsioonist riigikogus ning arvestades ka hiljuti fraktsiooni hüljanud Urve Palo ja Olga Ivanova hääle kadu, jääb võimuliidule 51 häält. Samas lubas Palo eelarvehääletustel valitsusliitu toetada.

Peeter Ernits oli Keskerakonna sisekonflikti ajal selgelt üks Edgar Savisaare suurimaid toetajaid. Tema Keskerakonnast lahkumise üle on spekuleeritud juba mõnda aega. Ernitsat seostati juba varasemalt EKRE-ga.

Ratase sõnul lubas Ernits Keskerakonda jääda

Veel eelmise kolmapäeva Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister" ütles Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas, et Peeter Ernits ei lahku Keskerakonnast.

"Olen Peetriga rääkinud sel teemal. Ta ütleb, et ei lähe kuhugi ja jääb Keskerakonda. Ta on meie Tartumaa piirkonna esimees," sõnas Ratas eelmisel nädalal.

Samas intervjuus kinnitas Ratas veel, et ka Märt Sults ja Heimar Lenk ei lähe Keskerakonnast kuhugi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: