VKG plaanib tuhaväljale 8-megavatist päikeseelektrijaama

Päikesejaam.
Päikesejaam. Autor/allikas: ERR

Viru Keemia Grupp (VKG) plaanib rajada lähiaastatel Jõhvi vallas asuvale tuhaväljale 8-megavatise võimsusega päikeseelektrijaama.

"Viru Keemia Grupp esitas Jõhvi vallavalitsusele 8-megavatise päikesepargi ehitusloa taotluse," ütles VKG pressiesindaja Irina Bojenko BNS-ile ning lisas, et projekt on alles algstaadiumis.

Päikeseelektrijaama eelprojekti kohaselt tuleks tuhaväljale kaheksa 999-kilovatist päikseparki, kokku tuleks kaheksa pargi peale 32 590 päikesepaneeli.

"Projektijärgselt on kavandatav päikesepark planeeritud Ahtme linnaosa läheduses asuvale suletud tuhamäe pinnale. Koha valik ei ole juhuslik – projekti õnnestumisel oleks see hea näide ammendunud tööstuslike alade väärtustloovast taaskasutamisest," lisas Bojenko.

"Kuigi Eestis toodeti 2017. aastal 90 protsenti elektrist põlevkivist, näeme, et tulevikus on taastuvenergial kindel koht riigi elektrienergia bilansis," märkis Bojenko ning lisas, et VKG uurib võimalusi äri mitmekesistamiseks taastuvenergia tootmise kaudu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: