Osa Ahtme elanikest on uue põlevkiviõlitehase vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põlevkivi kaevandamine, arhiivifoto.
Põlevkivi kaevandamine, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Corestone Production OÜ esitas Kohtla-Järve linnavalitsusele detailplaneeringu algatamise taotluse Kose ja Ahtme piirile põlevkiviõlitehase ehitamiseks, mille vastu on kohalikud elanikud hakanud juba allkirju koguma, kirjutab Põhjarannik.

Jõhvi ja Kohtla-Järve piirile kavandatakse põlevkiviõlitehast, mis kasutaks kuni kümne aastaga ära aherainest toodetava killustiku kõrvalproduktina tekkiva peenpõlevkivi. Tootmisterritoorium asuks täielikult Ahtme aheraineladestu piires, märgib ajaleht.

Kohtla-Järve arenguteenistuse abilinnapea Vitali Borodini sõnul on asukoht investoritele köitev: sealsamas kõrval on raudtee ja maantee, olemas on elektrivarustus ning õlitootmise tooraine saadakse kohapealt − OÜ Dream Hills Corporation toodetud OÜ Ahtme Killustik tegevuse käigus ülejäävatest põlevkivisõelmetest.

Linnavalitsus on otsustanud alustada detailplaneeringu, ent ühes sellega teha igakülgsed uuringud, selgitamaks tehase võimalikku mõju keskkonnale: loodusele, õhule, inimeste tervisele. Muu hulgas on kavas uurida müratausta ja mõju põhjaveele.

"Millegi keelamiseks või lubamiseks peab olema alus, seepärast tuleb kõigepealt kaaluda kõiki aspekte," ütles Borodin, kelle sõnul on linn huvitatud uutest töökohtadest: investori plaanide kohaselt saab põhitootmises tööd ligi 60 inimest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: