Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eamets eelarvest: päris tervet rehkendust valitsus seekord ei teinud, aga tegi poole

Eelarvenõukogu esimehe Raul Eametsa sõnul on seegi hea, et valitsus jõudis eelarvega vähemalt struktuurse tasakaaluni, kuigi nõukogu soovitas kerge struktuurse ülejäägiga eelarvet.

Valitsus jõudis kokkuleppele tuleva aasta riigieelarves, mille maht ületab 11 miljardit eurot. Eelnõu on plaanis heaks kiita järgmisel nädalal valitsuse istungil.

"Eelarvenõukogu tegi oma tänase otsuse selle suvise makromajandusprognoosi pealt, mille rahandusministeerium meile saatis ja selles prognoosis oli ette nähtud isegi väike struktuurne puudujääk. Vahepealsetel päevadel on valitsus teinud väga tubli tööd ja nagu äsja kuulsime, jõuti välja struktuurse tasakaaluni. Eelarvenõukogu oma soovituses, nagu ka varasematel aastatel, soovitas vastu võtta kerge struktuurse ülejäägiga eelarve ja parafraseerides "Kevadet", ütleme, et päris tervet rehkendust valitsus seekord ei jõudnud teha, aga poole tegi ja hea tulemus seegi," kommenteeris Eamets "Aktuaalses kaameras" riigieelarvet.

"Ühtepidi võib-olla päästab meid natukene kõrgem majanduskasv nagu sel aastal - sel aastal ka ei planeeritud algselt struktuurset ülejääki, aga majandus kasvas paremini ja maksud laekusid oodatust paremini kokkuvõttes ja tulemuseks oli kerge struktuurne ülejääk," lisas ta.

Tema sõnul mõjutab eelarve koostamist see, et ees on valimised.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: