Raimond Kaljulaid vahetaks linnaosavanema töö riigikogulase vastu

Raimond Kaljulaid.
Raimond Kaljulaid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Põhja-Tallinna linnaosavanem ja Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid ütles, et kui ta riigikogu valimistel valituks osutub, läheb ta riigikokku tööle. Enda sõnul ministriks ta veel ei pürgi ning Euroopa Parlamendi valimiste peale mõelnud ei ole.

"Kui riigikogu valimistel kõik läheb hästi ja ma saan selleks inimeste toetuse, siis ma tõepoolest tahangi teha riigikogu liikme tööd ja teha seda täie pühendumusega ja keskenduda ainult sellele," ütles Kaljulaid ERR-ile.

2017. aasta kohalikel valimistel sai Kaljulaid 5534 häält. Seega riigikokku sisse saamisega Kaljulaidil eeldatavasti probleemi ei teki. Ministriks saamise ambitsiooni Kaljulaidil enda sõnul ei ole.

"Ma siiski tulen nendele valimistele olukorras, kus ma ei ole kunagi olnud Eesti vabariigi riigikogu liige. Ma arvan, et ilma selle kogemuseta on valitsuses igal juhul raske," lausus Kaljulaid.

Kaljulaid nentis, et riigikogu koosseisud on ajas nõrgemaks jäänud ning seal on järjest enam inimesi, kes oma teadmiste, kogemuste ja isikuomaduste poolest riigikokku ei sobi. "Mul on professionaalne huvi, kas see olukord on nii lootusetu nagu vahepeal kõrvalt paistab või on tegelikult võimalik ka riigikogu liikme tööd teha sellistelt, et sa tõesti tunned, et sa Eesti tulevikku läbi selle töö panustad," rääkis Kaljulaid.

Kaljulaid riigikogu töökorras, palgapoliitikas ja liikmete arvus muutusi ei teeks. Ta ütles, et selleks, et riigikogu kvaliteedi tõstmiseks võiksid targad inimesed ise julgemalt poliitikasse tulla, parimal juhul ajutiselt.

"Siin Taavi Veskimägi näiteks ütles, et riigikogu liikme palk on täna nii väike, et see ei motiveeri selliseid paremaid inimesi sinna tulema, ma ei ole sellega nõus. Loomulikult andeka inimesena on võimalik erasektoris teenida kordi enam kui on tänane riigikogu liikme palk, aga me ju ei taha ka riigikogus näha neid inimesi, kes teevad seda esmalt palganumbri pärast," sõnas Kaljulaid.

"See suhtumine võiks olla rohkem selline, et see on teatud periood elust, on see neli aastat, on see kaheksa aastat, kus sa panustadki enda elus omandatud teatud teadmisi oma riigi heaks. Ja siis võib-olla lähed erasektorisse tagasi ja panustad jällegi Eesti majandusarengusse. Et uusi inimesi tuleks poliitikasse ja riigikogu koosseisu kvaliteet ka paraneks, on kõige enam vaja selliseid n-ö edulugusid. Et on inimesed, kes tulevad ja jätavad oma päevatöö mõneks ajaks kõrvale. Nad tulevad ja panustavad, ja näitavad, et tegelikult ei juhtu sinuga selle tulemusel mitte midagi halba, sa ei kaota pärast ettevõtlusesse naastes oma maines või oma konkurentsivõimes," lisas ta.

Euroopa Parlamendi valimistel kandideerimisele Kaljulaid enda sõnul mõelnud ei ole. "Ma ei ole Euroopa Parlamendi valimiste peale mõelnud isegi mitte minutit," ütles Kaljulaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: