Nõgene: MMS-i grupp pole kahjuks kuhugi kadunud

Facebooki lehekülje "MMS tapab tervist" algataja, suhtekorraldaja Merlis Nõgene nentis, et MMS-i toetajate grupp ei ole vaatamata nende Facebooki grupi sulgemisele kadunud, vaid liikunud edasi teisele sotsiaalmeedia platvormile.

"Need inimesed, kes sinna kogunesid, ca 8500 inimest, on alles. Kui Kristjan Port kolm aastat tagasi ütles, et seda asja ei saa lasta massidesse, siis kahjuks kõlas see kurtidele kõrvadele. See ikkagi läks massidesse ja nüüd on selle mõttega nakatunud inimesi palju rohkem," ütles Nõgene "Terevisoonis".

"Ühe grupi sulgemine on küll ühe turunduskanali ära lõikamine, kuid need 300-400 inimest, kes tihedamini suhtlevad, on ümber kolinud ühele tundmatule sotsiaalmeedia platvormile, kus nad vaikselt üritavad oma juttu edasi rääkida," märkis ta.

Nõgene leidis samas, et kui räägitakse kriitilises ja mõistlikus võtmes, siis nende MMS-i kasutajate arvud ei suurene, küll aga siis, kui mõnes kanalis on olnud vastutustundetut kloorijoomise promo.

"See on äri ja hästi irooniline on veel see, et vandenõuteooriate kihi all räägivad, et see päris meditsiin on paha. See on äri ja müüakse väga-väga odavat tööstuslikku kemikaali väga-väga suure kasumimarginaaliga inimestele, kes seda juttu uskuma jäävad," ütles ta.

Tema sõnul kannapöördeid MMS-i grupi toetajaskonnas on, kuid vähe. "See nõuab inimeselt julgust tunnistada, et ta eksis. Ei ole häbi uue informatsiooni valguses oma varasemaid seisukohti muuta. Seda julgust on aga kaunis vähe," nentis ta.

Nõgene märkis, et samas on tegelikult teada firmad, kes teavad, mis rahad MMS-i äris liiguvad - MMS-i pudeleid kättetoimetav kullerfirma ja ka pangad, mis on andnud oma pangalingi.

"Samas on need suured organisatsioonid, mis iga aasta valmistavad ette ühiskondliku vastutuse raporteid. See on see koht, kus pangad võiksid täna vaadata, missugused rahad ja missugustest kohtadest kloori teemaga läbi jooksevad ja peaksid mõtlema, kas nad ikka tahavad sellistele firmadele olla pangalingipartnerid," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: