Facebook sulges MMS-i kinnise grupi

Vestluskatke Facebooki kinnisest MMS-i grupist.
Vestluskatke Facebooki kinnisest MMS-i grupist. Autor/allikas: kuvatõmmis

Facebook sulges MMS-i propageerijate kinnise grupi oma keskkonnas, tuues põhjuseks Facebooki eeskirjade rikkumise grupiliikmete poolt, vahendas terviseamet sotsiaalvõrgustikult saadud teadet.

Teate näol oli tegemist vastusega terviseameti varasemale taotlusele, milles amet palus Facebookilt abi grupi sulgemiseks, kuna seal tegeleti inimese tervist kahjustada võiva väärinfo vahendamise ja levitamisega.

MMS-ina turustatakse kosmeetikumi sildi all naatriumkloriti ja sidrunhappe vesilahuseid. Nende omavahelisel segamisel toimub keemiline reaktsioon, mille tulemusel tekib ühe ainena kloordioksiid.

Kloordioksiid on biotsiidina käsitletav aine, millel on mikroobe hävitav toime. Seda kasutatakse valgendajana, kõvade pindade desinfitseerimiseks ja vee puhastamiseks tingimustes, kus on probleeme puhta joogivee kättesaadavusega. Ravimina see Eestis registreeritud ei ole.

MMS-i kummardajate kinnine Facebooki grupp oli augusti alguseks paisunud pea 8000-liikmeliseks. Grupiliikmete postitustest paistis välja muster, kuidas MMS ostjateni jõuab ja kuidas järelevalvet teostavad ametkonnad valemärgistusega ära lollitatakse.

Mürgistuste infoliin on saanud aga kõnesid inimestelt, kes MMS-i tarvitamise järel on end halvasti tundnud ja oksendanud, ning on mures oma tervise pärast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: