Endine sotsiaaldemokraat Ardo Ojasalu esindab ERJK-s nüüd EKRE-t

{{1539775500000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ardo Ojasalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endine Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimees, sotsidest hiljaaegu välja astunud Ardo Ojasalu esindab nüüd komisjonis asendusliikmena EKRE-t.

EKRE esindaja ERJK-s on Paul Puustusmaa. Asendusliige Merry Aart kutsuti hiljaaegu asendusliikme kohalt tagasi ja selleks määrati Ardo Ojasalu, kinnitas ERR-ile komisjoni esimees Liisa Oviir.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsioon otsustas augustis oma esindaja Ardo Ojasalu tagasi komisjonist tagasi kutsuda, kuna selgus, et Ojasalu juhitud MTÜ Korruptsiooniradar on saanud Vabaerakonnalt iga kuu 5000 eurot. Sellest poole moodustas Ojasalu palk.

Sotsid esitasid Ojasalu ERJK liikmeks oma esindajana 2011. aastal kui ka komisjon loodi. Ojasalu astus 2017. aastal sotsiaaldemokraatidest välja.

Helme: soovime, et Ojasalu parteide korruptsiooni edasi uuriks

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul võeti Ojasalu vanade kartellierakondade survel mõni kuu tagasi komisjoni esimehe kohalt maha, sest ta hakkas oma uurimistöös jõudma liiga lähedale vanade erakondade korruptsiooniskeemide paljastamisele.

"Ametlikult kutsusid sotsid ta komisjonist oma esindajana tagasi, sest Ojasalu astus erakonnast välja. Tegelikult aga muutus Ojasalu võimuerakondadele liiga ebamugavaks," ütles Helme.

"Ojasalu üritas paljastada erakondlikke toiduahelaid ja riigieelarve ümberkantimise mehhanisme ning tegi erakondadele päringuid, mis jõudsid liiga lähedale keelatud annetuste skeemide paljastamisele. Muu hulgas võivad Ojasalu uurimused viia Reformierakonnaga seotud Autorollo juhtumi taasavamiseni," lisas Helme.

Helme sõnul on Ojasalu rahandusjärelevalve alal väga kogenud ekspert ning EKRE peab vajalikuks, et tema tegevus erakondade korruptsiooni paljastamisel jätkuks.

Helme ütles, et Ojasalu, kes hetkel ei kuulu ühtegi erakonda ei ole avaldanud soovi astuda EKRE liikmeks.

Aas: Ojasalu ja ERJK skeemitamine naeruvääristab erakondade järelevalvet

Tallinna linnapea Taavi Aas ütles, et olukord, kus Ardo Ojasalu hakkab ERJK-s esindama sisuliselt juba kolmandat erakonda, naeruvääristab kogu erakondade rahastamise järelevalve tööd.

"Kui üks ja sama mees esindab kord sotsiaaldemokraate, siis saab raha Vabaerakonnalt ja lõpetuseks esindab ka EKRE-t, siis pole selle komisjoni läbipaistvusest võimalik rääkida," ütles Aas.

Tema sõnul ei tohiks uus ERJK lubada skeemitamist, kus üks ja sama isik vahetab pidevalt esindatavaid osapooli vastavalt olukorrale. "Selline vahetus tekitab küsimuse, kes siis nüüd tema tegevust rahastab?" päris Aas.

"Ardo Ojasalu on rääkinud, et see, kui ta võtab raha ühelt oma järelevalvatavalt, Vabaerakonnalt, ei tekita mingeid probleeme," meenutas Aas. "See näitab, et tal puudub kohasuse taju," lisas Aas.

Taavi Aas toonitas, et Eesti poliitika vajab sõltumatut ja professionaalset erakondade rahastamise järelevalvet, mida ta praeguselt ERJK-lt ei oota.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: