Coopi juht: kõrge alkoaktsiis on lähiajaloo üks suurim majanduskuritegu

Praegune valitsus tõenäoliselt alkoholiaktsiisi majandust pärssivat taset allapoole ei too, mis on Coopi juhatuse esimehe Jaanus Vihandi hinnangul kuritegelik.

"Tõenäoliselt see valitsus aktsiisitõusu tagasi ei pööra, mis minu hinnangul on üsna kuritegelik. Kui vaatame, mida selle raha eest Eestis ära teha saaks, mis me lätlastele kingime. See, mis on toimunud, on Eesti taasiseseisvusmise järgne üks suurimaid majanduskuritegusid," rääkis Vihand intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

Vihand märkis, et aktsiiside ja käibemaksulaekumiste kõrval unustatakse tihti ära see, kui paljud Eesti ettevõtted on oma tuludes kaotanud.

"Eelneva kahe ja järgneva kahe aasta jooksul võib käibekadu olla 500-600 miljonit eurot. Me räägime umbes 100 miljonist marginaalist, mille oleks saanud investeerida töötajate väljaõppesse, palkadesse, teinud muid investeeringuid. Selle pealt saanuks omakorda riigile makse juurde tuua. See kõik on nüüd olemata," selgitas jaeketi juht.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: