Prisma loodab väiksemate poodidega Eesti suurimaks kasvada ({{commentsTotal}})

Prisma kauplus
Prisma kauplus

Prisma on seadnud eesmärgiks kasvada Eesti suurimaks jaeketiks, võttes selleks kasutusele supermarketite kontseptsiooni. Järgmise kolme-nelja aastaga plaanib jaekett avada Tallinna piirkonnas ja lähiümbruses kokku kümme supermarketit ja ühe hüpermarketi.

18 aastat Eesti turul tegutsenud Prisma praegune turuosa on umbes kaheksa protsenti. Selleks, et Eesti suurimaks jaeketiks saada, plaanib Prisma avada järgmise kolme-nelja aasta jooksul Tallinna piirkonnas (mh lähiümbruses) kümme supermarketi suuruses (müügipinda kuni 2500 ruutmeetrit) poodi, lisaks hüpermarketi Porto Francos. Hüpermarketiks loetakse kauplust müügipinnaga üle 2500 ruutmeetri.

Praegu on Prismal Eestis kaheksa hüpermarketit, neist viis asuvad Tallinnas.

Poekett vahetab ka hüüdlauset. "Üks mure vähem!" asemel hakkab Prisma end edaspidi turundama hüüdlausega "Perele parim". Prisma strateegia on pakkuda parimat põhitoiduainete hinda, võisteldes hinnas otseselt Maximaga, aga kvaliteedis soovivad nad võistelda Rimi ja Selveriga. Hinnastamisel lähtub Prisma püsivalt madalatest hindadest, püüdes vältida nn kampaaniahindu, mis vahelduksid kõrgemate hindadega. Kui kogu aeg hindadega mängima ei pea, võimaldab see ka püsikulusid madalamana hoida, selitas Prisma ostujuht Tõnis Tomingas.

Septembrikuu hinnastatistika näitab, et Prisma hindadest madalamat hinnataset pakub üksnes Grossi Toidukaubad, Maxima on aga kallima toidukorviga.

Konkurentidest püüab Prisma eristuda ka 24/7 avatud poodidega. Praeguseks on ööpäevaringselt avatud kolm Prisma kauplust: Sikupilli Prisma alustas märtsist, juunis lisandus Mustamäe Prisma ja septembris Lasnamäe Prisma. Neist kolmest enim külastatakse öösiti Sikupilli poodi (54 protsenti), Mustika keskuse poodi Mustamäel 36 protsenti, Lasnamäe, mis on viimasena alustanud, on siiani võtnud kümme protsenti Prisma ööklientidest.

Kas ööpäevaringseid kauplusi avatakse veel, sõltub klientidest, kinnitas Prisma Peremarketi juht Jussi Nummelin. Praegu otseseid plaane selleks pole.

Prisma hakkab tööle võtma ka juhutöötajaid, kes soovivad päeva-paari kaupa sisuliselt nüüd ja kohe tööd teha, nii et leping sõlmitakse konkreetse töö peale ja tasu hakkab sõltuma tehtud töö mahust. Varasemalt on Prisma teinud koostööd juhutöötajaid vahendava ettevõttega GoWorkAbit, aga nüüd hakkavad nad seda ka vahetult ise tegema. Mida rohkem inimene tööd teeb, seda enam saab ta ühe korraga teenida. Eeskätt loodab Prisma saada tööd tegema näiteks tudengeid, kes soovivad vahepeal öötööd teha. Sedasi pole välistatud, et inimene saab tööd ka järgmisel ööl paariks tunniks, kui ta soovib minna appi kaupa välja panema.

Uue kontseptsiooni kohaselt hakkab Prisma tulevikus pakkuma Eesti tootjatele võimalust jõuda oma kaubaga emafirma S-grupi Soome jaekettidesse. S-grupi alla kuulub 2000 kauplust, hallates poolt Soome turust. S-grupi maht on Soomes suurem kui kogu Eesti jaeturg kokku.

S-grupis on kaupadele kehtestatud Põhjamaade kvaliteedinõuded, mis välistavad näiteks lapstööjõu kasutamise toodete valmistamisel. Eesti turule tuleb osa kaupu S-grupi kaudu ehk Põhjamaadele toodetud sortimendist, ent osa tuleb endiselt ka Ida-Euroopa turu jaoks toodetud sortimendist, mida grupi kaudu müüki ei võeta.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: