Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Väidetavalt oli Sooääre erakonnast lahkumise põhjuseks kehv pakkumine

Imre Sooäär
Imre Sooäär Autor/allikas: PM/Scanpix

Väidetavalt oli Imre Sooääre Reformierakonnast välja astumise üheks põhjuseks see, et talle ei sobinud riigikogu valimiste nimekirjas koht, mida talle pakuti.

ERR-ile teadeolevalt nägi Reformierakonna valimistoimkond talle ette 6. või 7. kohta Pirita, Tallinna ja Kesklinna valimisringkonnas, kuid Sooäär oli pakkumise tagasi lükanud. Allikate sõnul leiti, et Sooäärele ei pakuta nimekirjas kõrgemat kohta, kuna ta pole Reformierakonnas olnud viimasel ajal kuigi aktiivselt tegev.

Sooäär ütles ERR-i järelepärimisele vastates, et see väide ei vasta tõele. "Ma ei ole oma koha üle valimisnimekirjas kaubelnud. See pole mulle kunagi oluline olnud."

Sooääre sõnul on valimiskomisjoni andmebaasi vaadates selgelt näha, et ta pole kunagi valimisnimekirjas esikolmikus olnud.

"Aga olen alati teistest oma valimistulemusega nimekirjas ette läinud ja saavutanud teise või kolmanda koha. Inimesed tihti ei saa aru, et kohad järjestuvad ju ringkonnas ringi vastavalt personaalsele valimistulemusele. Seega pole järjekord oluline. Oluline on ainult üleriigilise nimekirja esikümme. Need on kinnised ehk valimistulemus järjekorda ei muuda," teatas Sooäär, öeldes, et teda püütakse lihtsalt mustata.

Reformierakonna peasekretär ja nimekirjatoimkonna juht Kert Valdaru ütles, et tema ei soovi erakonna siseasju kommenteerida ei sotsiaalmeedias, ega ka ERR-ile.

Alates 2006. aastast Reformierakonna liige olnud ning riigikogu kolmes koosseisus töötanud Sooäär teatas neljapäeval sotsiaalmeedias, et astub parteist välja.

"Kui tunned, et vesi on su jalge all jões seisma jäänud, siis on aeg jõest välja astuda, ütlevad metsatargad. Olen jõudnud siseveendumusele, et Reformierakonna jõgi ei voola täna enam mind innustavalt vilkalt edasi, vaid on kuskil käärude vahel takerdunud," kirjutas Sooäär oma postituses.

Sooäär märkis, et saa minna sirge seljaga vastu valimistele, kui ta juba kujunemisjärgus erakonna programmi ei usu. "Kui oled aga usu kaotanud, siis on kõige ausam otsus lahkuda."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: