Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond kinnitas uue juhatuse, Palling ja Pentus-Rosimannus jäid välja

{{1523721420000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit/ERR

Reformierakond kinnitas laupäevasel üldkogul ka uue juhatuse, kuhu kuulub lisaks esimees Kaja Kallasele veel 16 liiget.

Reformierakonna 16-liikmelisse juhatusse kuuluvad üle-eestilised juhatuse liikmed:

Arto Aas (588 häält)
Urmas Klaas (609)
Eerik-Niiles Kross (547)
Urmas Kruuse (503)
Maris Lauri (827)
Jürgen Ligi (945)
Kristen Michal (599)
Urmas Paet (854)
Hanno Pevkur (869)
Taavi Rõivas (685)
Anne Sulling (691)
Aivar Sõerd (733)
Urve Tiidus (635)

Esimest korda valiti juhatusse ka regionaalsed liikmed. Põhja regiooni esindaja on Laine Randjärv (364), Lõuna regiooni esindaja Andrus Seeme (257), Lääne regioonist Jaanus Ratas (102).

Erakond kinnitas aseesimeesteks Jürgen Ligi, Urmas Paeti ja Urmas Klaasi. "Aseesimeeste valikul lähtusin põhimõttest, et esindatud oleks riigikogu, Euroopa Liidu ja kohalik tasand. Seega tegin juhatusele ettepaneku nimetada aseesimeesteks vastavalt Jürgen Ligi, Urmas Paet ja Urmas Klaas," selgitas erakonna esimees Kaja Kallas.

Urmas Klaas ütles ERR-ile, et Kaja Kallas sai tugeva ja laia kandepinnaga meeskonna. "Mina olen Reformierakonna omavalitsuskogu esimees ja on väga oluline, et piirkondade hääl Reformierakonna juhatuses ja otsuste tegemise juures kõlab," ütles Klaas.

Hanno Pevkur sõnas juhatuse valimiste tulemust kommenteerides ERR-ile, et tegemist on erakonnas toimuva peegeldusega. "On vägev meeskond. Ja tuleb võtta positsioon, et tegemist on ühtse meeskonnaga," lausus Pevkur.

Ta kordas, et pole pettunud erakonna esimehe kohalt lahkumise pärast ning lisas, et kavatseb Reformierakonnas ja poliitikas jätkata. "Ligi 900 erakonnakaaslast andsid mulle selleks mandaadi."

Urmas Paet ütles "Aktuaalne kaamera", et juhatusel on parteitöös suur roll, sest seal tehakse otsused, mis puudutavad valimisnimekirju ja erakonna programmi enne, kui need esitatakse täiskogule.

Kaja Kallas tõdes üldkogul, et parteisisene kemplus on muutunud väsitavaks. "Isiksuste vahelisi hõõrumisi on kindlasti igas organistasioonis nagu ka meil, aga ma ei ole nõus sellega, et meil on mingid kindlad leerid," ütles ta.

Rääkides Reformierakonna vastuoludest ütles auesimees Siim Kallas "Aktuaalsele kaamerale", et nende ületamisega tuleb esimehel hakkama saada.

"Juhid peavad suutma need probleemid lahendada ühel või teisel viisil. Väljakutseks on see kindlasti igal pool," sõnas ta, olles veendunud, et Kaja Kallas saab sellega hakkama.

Uude juhatusse kandideerisid ka Madis Timpson (305), Maris Toomel (214), Mart Võrklaev (240), Yoko Alender (435), Jüri Jaanson (272), Kalle Palling (419), Keit Pentus-Rosimannus (472), Imre Sooäär (313). Põhja regioonist kandideeris ka Aleksandr Holst (211), Lõuna regioonist Maido Ruusmann (147).

Juhatusest välja jäänud Kalle Palling ütles ERR-ile, et tema kurbust ja kibestumist ei tunne ning ei pea tarvilikuks oletada, kas uus juhatus sai Kaja Kallasele meelepärane või mitte. "Kui vaadata tänase ürituse vaimu, siis pole paslik rääkida, kes juhatuse on lojaalne või mitte. Juhatusse valiti tegusad ja töökad inimesed," ütles ta.

Samuti juhatusest välja jäänud Keit Pentus-Rosimannus ütles ERR-ile, et on oma tulemusega rahul, lisades, et sai oodatust enam hääli. "Juhatus sai väga hea ja minu kõige suurem ootus on, et kui juhatus ametisse asub, siis selle liikmed koos riigikogu fraktsiooniga pühenduvad valimisteks valmistumisele," sõnas Pentus-Rosimannus.

"Erakond tuleb järgmise aasta märtsivalimisteks ajada tippvormi ja mina kavatsen fraktsiooni liikmena sellele kaasa aidata," lisas ta.

Laupäeva õhtul oli vastvalitud juhatusel ka esimene koosolek.

Peasekretäriks kinnitati Kert Valdaru

Reformierakond kinnitas üldkogul peasekretäriks Kert Valdaru.

Üldkogul rääkis Valdaru erakonna rahalisest seisust. Ta ütles, et see, kuidas raskest seisust välja tulla, on kõigi erakonna liikmete teha.

"Arvan, et üks suur eeldus selleks, et olukord saab lahendatud, on see, et läheme edasi ühtse meeskonnana. Ühiselt püüame parempoolset ilmavaadet ka tutvustada ühiskonnale, mida oleme siiani hästi teinud, aga järgneva aasta jooksul tunduvalt jõulisemalt, et ka annetajad näevad, et oleme ühtne meeskond ja meil on ideed, mis Eestit edasi viivad. Selge on see, et vingupunnidele ei anna keegi annetusi," kõneles ta.

"Ma tänaseks olen üle nelja aasta Reformierakonna liige olnud ja ma tajun hästi seda, kust raha tuleb, kust raha tekib ja kuhu ta võiks ka minna," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: