Imre Sooäär astub Reformierakonnast välja

Imre Sooäär
Imre Sooäär Autor/allikas: ERR

Alates 2006. aastast Reformierakonna liige olnud ning riigikogu kolmes koosseisus töötanud Imre Sooäär teatas, et astub parteist välja.

"Kui tunned, et vesi on su jalge all jões seisma jäänud, siis on aeg jõest välja astuda, ütlevad metsatargad. Olen jõudnud siseveendumusele, et Reformierakonna jõgi ei voola täna enam mind innustavalt vilkalt edasi, vaid on kuskil käärude vahel takerdunud," kirjutas Sooäär sotsiaalmeedias.

Sooäär märkis, et saa minna sirge seljaga vastu valimistele, kui ta juba kujunemisjärgus erakonna programmi ei usu. "Kui oled aga usu kaotanud, siis on kõige ausam otsus lahkuda."

Sooäär kinnitas, et ta ei lähe riiu või kaklusega kõrgema koha nimel valimisnimekirjas, sest omab elus õnneks piisavalt väljakutseid erasektoris.

"Reformierakond pole täna minu silmis enam see, kuhu ma tosin aastat tagasi Andrus Ansipi kutsel astusin. Siis olid erakonnas kirglikud debatid ja tugev ühtekuuluvustunne. Fraktsiooni koosolekud olid ägedad ja vastastiku sünnipäevade tähistamised siirad ning soojad, mitte linnukese pärast. "Koopaoravad" olid sündmused, mida oodati, kus kõlasid tulihingelised kõned ja debateeriti suurte ideaalide nimel," meenutas ta.

Viimased paar aastat on Sooääre sõnul kulunud sisepingete klaarimisele ja vastastikusele süüdistamisele, mis on omakorda ühtsust mõrastanud ja takistanud edasi liikumist.

"Lootsin, et ehk Kaja Kallase tulekuga asjad muutuvad ja tuleb ka uus sisemine hingamine. Täna ma seda veel ei näe. Ehk olen ka liiga kärsitu ja peaks talle rohkem aega andma. Kaja on kahtlemata püüdlik ja tubli," kirjutas ta.

Sooäär ei usu, et teiste erakondade pimesi ületrumpamine Reformierakonnale edu toob, kui võetakse konkurentide lubadused ja korrutatakse need lihtsalt kahega ilma reaalse katteta eelarves.

"Mind lihtsalt ei veena, et juba praegu jahtumise märke näitava majanduse kasv saab olema nii võimas, et kõiki juba seni kuhjaga välja käidud lubadusi eelarvega tagada saaks. Rääkimata sellest, et kui tuleb järgmine kriis, siis on tõstetud püsikuludele veelgi raskem katet leida. Ilmselt ootaks meid siis ees ulatuslik maksude tõus, millest me täna ei räägi. Ma ei usu, et see on õige tee kuidas edasi minna ja kui mul sellesse usku pole, siis on õigem kõrvale astuda," selgitas Sooäär.

"Mind ootavad ees uued väljakutsed muusikas ja ettevõtluses, aga kindlasti jään ka ühiskonnas kaasa rääkima teemadel, mis mind puudutavad, sest Eesti edu ja tulevik on mulle südameasi. Jään ka edaspidi toetama liberaalseid, demokraatlikke väärtusi ning isikuvabadusi," lisas ta.

Aastatel 2002-2006 oli Sooäär Res Publica liige.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: