Rukki kanali süvendustööd jõudsid selleks aastaks lõpule

Veeteede amet võttis Hiiumaad mandriga ühenadva laevatee ehk Rukki kanali töö vastu ning kuulutas kanali tänavused hooldussüvendustööd lõppenuks.

Rukki kanali hooldussüvendustööde tulemusena saavutati kanalis planeeritud minimaalne sügavus 5,2 Amsterdami nulli järgi, teatas veeteede amet esmaspäeval.

Ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Kaidi Katuse sõnul kulgesid 24. augustil alanud tööd plaanipäraselt, kuigi selle muutsid keerulisemaks just rasked ilmastikuolud.

"Väinameres puhuvad tuuled mõjutasid töö tingimusi nii Rukki kanalis, teekonnal kaadamisalale kui ka Vormsi lõuna kaadamisalal. Töö tegemine oli raskendatud ka seetõttu, et seda sai teha vaid öösiti ja limiteeritud ajavahemikus, mistõttu mängis ilmastikufaktor veel erilist rolli," kommenteeris Katus.

"Töid teinud Taani lipu all sõitva süvenduslaeva Margrethe Fighter meeskond on professionaalne ning suutis vaatamata keerulistele oludele süvendamise õigeks ajaks lõpule viia, saavutades kanali minimaalseks sügavuseks 5,2 meetrit, mis tagab parvlaevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel ka madala veetaseme korral."

Rukki kanali sügavust mõõdistatakse regulaarselt. Järgmised Rukki kanali hooldussüvendustööd on plaanis teha kahe aasta pärast. 

Sel kevadtalvel katkes laevaliiklus madala veetaseme Rohuküla-Heltermaa liinil mitu korda. Teema oli arutluses valitsuses, samuti riigikogus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: