Rukki kanali süvendustööd võivad alata augustist

Veeteede amet teatas, et Rukki kanali silumistöödega alustatakse võimalusel juba enne 1. maid. Süvendama hakatakse kanalit augustis.

Niipea kui jää on Väinamerel Rukki kanali piirkonnas sulanud, viib veeteede ameti mõõdistuslaev läbi piirkonna mõõdistuse. Kui mõõdistuse tulemusel selgub, et olukorda Rukki kanalis saab kiirelt lahendada või leevendada silumis-traalimistöödega, et siluda kanali keskele kuhjunud valli, võtab veeteede amet need tööd ette juba enne 1. maid. Mõõdistus peab näitama, kas vall on tekkinud ja kas selle silumine traalimisega annaks leevendust.

"Rukki kanali põhja silumine ehk sinna laevaliikluse tagajärjel tekkinud settekuhjade tasandamine ei nõua veeluba, sest selle töö käigus pinnast ümber ei paigutata. Küll aga peab see töö saama tehtud lähinädalatel, sest mai alguses saabub kalade kudemise seisukohalt tundlik aeg," selgitas keskkonnaminister Siim Kiisler.

Paralleelselt tegeleb amet planeeritud süvendus-hoolustööde ettevalmistamisega. Hetkel välja antud vee erikasutusloa alusel saab nende töödega pihta hakata 1. augustist.

Tööde ettevalmistamine seisneb Rukki kanali setete füüsikalis-geoloogiliste uuringute tegemises, projekti koostamises, hanke väljakuulutamises ja hankemenetluse läbiviimises ning seejärel saab planeeritud mahus süvendusega Rukki kanalis ka peale hakata. Endiselt hindab amet, et tööde ettevalmistus võtab paratamatult aega.

Kui keskkonnaministeerium muudab juba välja antud vee erikasutusloa tähtaegu nagu majandus- ja taristuminister Kadri Simson seda keskkonnaminister Siim Kiislerile kolmapäeval saadetud kirjas taotles, on võimalik süvendustöid teha ka varem kui 1. augustist, kuigi kogu protsessi ettevalmistamiseks kulub omajagu aega, mida nõuab seadus.

Ameti peadirektori sõnul on praegu tehtud kõik vajalik, et leevendada olukorda, mis on tekkinud madala veetaseme tõttu häiritud parvlaevaliikluses mandri ja Hiiumaa vahel.

"Koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning teiste ametkondadega teeme jõupingutusi, et parvlaevaliiklus ka madala veetaseme korral toimiks," ütles Rene Arikas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: