Postkontorite sulgemise plaan läheb ülevaatamisele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1540205160000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäeval Eesti Posti juhtkonnaga kohtunud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti (SDE) teatel otsustati kohtumisel postiasutuste sulgemise protsess peatada ning otsida ühiselt pikaajalisemalt toimivat lahendust.

"Vaatamata asjaolule, et universaalse postiteenuse mahud on aastast aastasse vähenenud, on sellel teenusel jätkuvalt oluline sotsiaalregionaalne mõõde ja selle kvaliteetne osutamine on oluline riigi kõikidele elanikele," ütles Tammist.

Konkurentsiamet muutis oma 11. oktoobri otsusega Eesti Posti tegevusluba, lubades postiettevõttel sulgeda 75 postkontorit.

"On selge, et postivõrgu ümberkujundamine on pikaajaline protsess, mille mõjusid tuleb eelnevalt igakülgselt ja põhjalikult analüüsida. Kindlasti tuleb sellesse protsessi kaasata ka kohalike omavalitsuste ja kogukondade esindajad, et leida kõigile osapooltele sobiv kompromisslahendus," lisas Tammist.

Eesti Post teatas pärast Tammisti saadetud pressiteadet, et toetab ministeeriumi otsust algatada debatt postiteenuse osutamise teemal. "Ühtlasi peatatakse hetkel postiasutuste sulgemise protsess tänase seisuga, et otsida ühiselt ning koostöös kohalike omavalitsuste ja kogukondadega pikaajalisemalt toimivat lahendust," kinnitas ka Eesti Post omalt poolt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: