Kaitsevägi tahab hankida lennukikütuse ostmise võimaluse tsiviillennuväljadel ({{commentsTotal}})

Foto: Ardi Hallismaa

Kaitsevägi plaanib hankida lennukikütuse ostmise võimaluse Eesti tsiviillennuväljadel ning Riias ja Kaunases. Eelkõige on kaitseväe lennukitel tarvis kasutada tsiviillennuvälju õppuste ajal, külaliste veoks, kuid ka näiteks metsatulekahju puhul.

Tsiviillennuväljadel on maha laaditud liitlaste tehnikat ja sõdureid eelkõige õppuste ajal, kui kauba ning inimeste hulk on suur ja see saabub lühikese aja jooksul, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaitseinvesteeringute keskus hangib juba teist korda lennukikütuse ostmise võimalust kaitseväe lennukitele ja kopteritele kohalike ja naaberriikide tsiviillennuväljadel.

"Pärnu lennujaam, Tartu lennujaam, Kuressaare lennujaam, Riia rahvusvaheline lennujaam ja Kaunase rahvusvaheline lennujaam. Lennukeid on erinevaid - vastavalt sellele, mis kaitseväe lennukiparki kuuluvad," selgitas kaitseinvesteeringute keskuse projektijuht Merilin Kolk.

"Selleks lepinguperioodiks ehk neljaks aastaks oleme ette näinud 133 330 eurot käibemaksuta - on see lepingu kogumaht. See teeb umbes ühes aastas ligi 45 000 liitrit kütuseid," lisas ta.

Eesti õhuväel on neli kerget kopterit, kaks AN-2 transpordilennukit ja kaks renditud õppereaktiivlennukit. Lähikuudel saabub USA-st veel kaks kahemootorilist transpordilennukit lennuraadiusega 1500 kilomeetrit. Praegu näiteks on kaks meie kopterit Lätis koos Scoutspataljoniga õppustel.

"Lennukikütust on vaja selleks, et teostada õppelende, vahel olla abiks päästeametile, teostada päästelende, otsingulende. Oleme ka hankes öelnud, et soovime teostada aeg-ajalt tellimuslende, kus transporditakse NATO või OSCE tähtsaid isikuid punktist A punkti B välikohtumise tarbeks. Ja on ka kaitseotstarbelised lennud," rääkis Kolk.

Liitlaste tarbeks kütust ei hangita. Nemad saavad kütust kas kaitseväe vahendusel või otse tarnijalt.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: