Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kaitsetööstusettevõtted saavad hakata tootma relvi ja laskemoona

Eesti kaitsetööstusettevõtted saavad hakata tootma relvi ja laskemoona. See on võimalik pärast suviseid muudatusi relvaseaduses. Kaitseministeerium pakub kodumaistele ettevõtetele parimate uuenduslike ideede eest pool miljonit eurot.

Milrem on Sebe autobussikoondisest välja kasvanud ettevõte, mis alates aastast 2013 hooldab kaitseväe soomukeid PASI. Seni ei lubanud seadus relvastatud lahingumasinaid kaitseväe territooriumilt välja remondihalli tuua. Nüüd võib Milrem oma hallis nokitseda ka lahingumasin CV 90 kallal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tänaseks on leping alla kirjutatud. Meie koostööpartneriks on BAE Haeglunds, kes on selle CV 90 tootja. Aga need tööd teeme suuresti meie siin Eestis Milrem LCM poolt. Meie tehnikud on käinud mitu ringi väljaõppel, et selle masinaga tuttavaks saada," rääkis Milrem LCM juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe.

Milremil on lisaks Tallinnas Lasnamäel asuvale hallile kasutusel teine, suurem hall Võrus. Lähiajal hakatakse ehitama kolmandat Tapa linnakusse. Puudu on ainult mehaanikutest.

Bristol Trust on kaitseväelise taustaga väikeettevõte. Kaitsetööstusettevõtete messidel on tähelepanu köitnud Bristoli ohutud keraamilised õppegranaadid.

Kaitsevägi kasutab ka Bristoli ja Galvi-Linda koostöös toodetavaid kuuliveste. See on ka seni suurim koostöö kaitseväega. Nüüd kavatseb väikeettevõte hakata tootma laskemoona käsirelvadele. Plaanide täpsustamisel ollakse napisõnalised, kuid oma nišš on välja valitud.

"Relvad, mis suudavad erinevat laskemoona lasta, need on juba olemas turul. Meil jääb ikkagi vaadata ainult laskemoon, mis oleks eriotstarbeline, mida tahaks saada eriüksused," ütles Bristol Trusti tegevjuht Jüri Niitepõld.

Kaitseministeerium suhtub lootusrikkalt kodumaisesse relva- ja eelkõige laskemoonatootmisse. Ning üritab kohalikke ettevõtjaid innustada rahaliselt.

Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salm. "Me oleme väga lootusrikkad. Eestis on kaks kuni kolm ettevõtet, kellel on tõsised plaanid, kus töötavad kõrgel tasemel spetsialistid. Me oleme selle valdkonna elavdamiseks sel aastal ellu kutsunud kaitseinnovatsiooni konkursi, kus me toetame erinevaid relvastuse ja laskemoona tootmise ideid poole miljoni euroga," lausus Salm.

Eesti Kaitsetööstuse Liitu kuulub sadakond ettevõtet, mis toodavad erinevaid tooteid sõdurisaabastest ja vormiriietest mehitamata sõidukiteni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: