Moora: EKRE-ga koostöö välistavad sotsid võivad leida end äärealadelt ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora hinnangul võivad sotsid leida end äärealadelt, kuna nad välistavad koostöö EKRE-ga, samas kui viimane on tõenäoliselt valimiste järel otsustajate hulgas.

"Tänase seisuga võiks öelda, et väga suure tõenäosusega on EKRE koalitsioonikõnelustel laua taga või otsustajate seas, kes valitsust moodustama hakkab. Kui mingi erakond end nendest nüüd väga selgelt distantseerib, tõmbab ta oma koalitsioonivõimalused koomale," ütles Moora "Vikerhommikus".

Moora arvates käib ka strasteegiline mäng kahe suurema erakonna - Keskerakonna ja Reformierakonna vahel, et kas emkumb neist välistab EKRE ja tekitab teisele sellega palju laiema mänguvälja.

"Seda mänguruumi ei ole taktikaliselt väga tark jätta. Emkumb neist on valmis EKRE-ga koostööd tegema. Mulle tundub ennekõike tõenäolisem Keskerakonna ja EKRE koostöö, sest nende omavahelised suhtluskanalid on pikemajaliselt juba sisseehitatud ja ehkki riigikogus võidakse üksteise peale karjuda ja rõvedaid asju öelda, ennekõike veneküsimuses või venevähemusküsimuses, mida mõlemad pooled väga naudivad. Üks saab seista vene vähemuse eest ja teine saab seda rünata, kuid see koostööle takistuseks küll ei saa," ütles Moora.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas Postimehes ilmunud arvamusloos, et sotsid välistavad EKRE-ga igasuguse koostöö.

"Selles mõttes teeb Jevgeni Ossinovski selles artiklis tööd enda valijaga, kõneleb enda valijaga ja püüab enda külge poliittehnoloogiliselt siduda sellist märki, et nemad on nüüd need kõige puhtamad, ausamad, kõige selgemad, nemad ütlevad kõige varem välja, et nemad EKRE-ga koostööd ei tee," märkis Moora.

Moora hinnangul tuleb vaadata, milline on meie poliitline reaalsus, sest võib täiesti vabalt olla, et toimivat valitsust ilma EKRE osaluseta polegi võimalik kokku saada nende valimiste järel.

Kuna ka EKRE on öelnud, et nemad sotsidega koostööd ei tee, siis võivad sotsid Moora hinnangul ennast leida kusagilt äärealadelt.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: