Tartu Ülikooli Kliinikumis on sügeliste puhang

Foto: Kristjan Teedema/Eesti Meedia/SCANPIX

Tartu Ülikooli Kliinikumis levivad sügelised, nii on alust arvata infektsioonikontrolli teenistusele laekunud info põhjal.

"Sügelised on tõenäoliselt alguse saanud ühest patsiendist. Info, kui suur hulk teisi haigeid ning kliinikumi töötajaid on nakatunud, on hetkel välja selgitamisel," seisab kliinikumi teates.

Tartu Ülikooli Kliinikum palub kõikidel, kes on alates septembrist kuni kolmapäevani külastanud kliinikumi, kaebuste ilmnemisel pöörduda perearstile.

Sügelisi tekitab parasiit – sügeliselest (Sarcoptes scabiei var. Hominis). Pärast nahale sattumist tungib lest naha pindmisesse kihti, kuhu uuristab 0,5–1 cm pikkuse käigu ja muneb munad.

Sügeliselestad levivad inimeselt-inimesele tiheda kontakti kaudu parasiitide poolt kahjustatud nahaga, sealhulgas seksuaalse kontakti ajal. Lestad kanduvad nahalt nahale küllaltki kiiresti. 

Levik voodipesu ja aluspesu kaudu toimub lühikese aja jooksul pärast nendega kokkupuudet. Eriti nakkavad on koorik- ehk norra sügelised ja seda just suure lestade hulga tõttu nakatunu nahas.

Rohkem infot terviseameti kodulehel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: