Paroolikaarti kasutab endiselt üle 100 000 Swedbanki kliendi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paroolikaart
Paroolikaart Autor/allikas: Kaarel Tigas/Õhtuleht

Kuigi Swedbank tõmbab paroolikaardi limiiti järjest koomale, kasutab seda lahendust enda autentimiseks endiselt üle 100 000 pangakliendi. Paroolikaardid kaovad lõplikult kasutusest 1. veebruarist.

Alates neljapäevast saavad Swedbanki kliendid teha internetipangas paroolikaarte kasutades kuni 50 euro suuruseid makseid. Paroolikaardid kaovad lõplikult kasutusest 1. veebruarist.

1. septembril alandas Swedbank limiiti kunagiselt 200 eurolt 100 eurole. Paroolikaarti kasutab praegu veel 110 000 inimest, kes pole endale muud autentimisvahendit valinud.

Swedbanki klienditeeninduse divisioni juht Ede Raagmets rääkis ERR-ile, et mõni aeg varem oli paroolikaardi kasutajaid 200 000, kuid ligi pooled pole neist oma harjumusi muutnud.

Kõige populaarsemaks autentimisvahendiks on paroolikaardist loobujate seas osutunud smart-ID, selle kasuks on otsustanud 60 protsenti. Ülejäänud on valinud Raametsa sõnul netimaksete jaoks ID-kaardi, siis järgnevad populaarsuselt PIN kalkulaator ja mobiil ID.

"Kõige lihtsam on smart ID. Nutitelefoniga on seda väga mugav kasutada," lausus Raamets.

Raamets meenutas, et paroolikaardi kaotamine on tingitud Euroopa Liidu direktiivist, mille alusel ei peeta seda piisavalt turvaliseks. "Vajalik on mitmetasandiline audentimine ja isiklikult olen ka sama meelt."  

SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmann ütles ERR-ile, et neil on paroolikaardi kaudu teostatava makse limiit 200 eurot, kuid seoses direktiiviga see maksevõimalus 1. veebruarist lõppeb.

SEB-l oli paroolikaardi on umbes 200 000 kasutajat, praeguseks on alles 25 000. Piilmann ütles, et SEB klientide jaoks on kõige populaarsemaks osutunud üleminekul ID-kaart, mida kasutab isikutuvastuseks 40 protsenti.

"Aga Eesti inimesed on väga aktiivsed ennast uutele võimalustele ümber lülitama," sõnas Piilmann.

Ülejäänud Eesti pangad on paroolikaartidest juba loobunud, viimased ongi Swedbank ja SEB.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: