Veerand miljonit eestlast peab peagi paroolikaardist loobuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Aili Vahtla/ERR

Eestis on praegu umbes 250 000 inimest, kes kasutavad internetipanka sisse logimisel ainukese tuvastusvahendina paroolikaarti.

Järgmise poole aasta jooksul peavad nad sellest aga loobuma, sest paroolikaardid jäävad lõplikult ajalukku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti pankadest võimaldavad praegu paroolikaardiga internetipanka sisselogimist veel vaid Swedbank ja SEB.

Kõige rohkem paroolikaardi kasutajaid on Swedbankis, kus aasta alguses kasutas ainukese tuvastusvahendina paroolikaarti 230 000 inimest. Nüüdseks on nende arv vähenenud 185 000-le.

Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla ütles, et alates 16. juulist ei ole paroolikaardiga võimalik enam Swedbanki mobiilipanka sisse logida.

Internetipangas väheneb septembrist päevane maksete limiit 100 euro peale ning novembrist 50 euro peale.

"See on selline sujuv üleminekuviis, et nad saaksid harjuda uute lahendustega. Teistpidi korraldame aktiivselt kampaaniaid ja kõnetame oma kliente. Nüüd oleme võtnud selle eriliselt fookusesse," lausus Metsla.

SEB-s on aasta algusega võrreldes paroolikaartide kasutajate arv vähenenud kolmandiku võrra 100 000-lt 70 000-le.

SEB Balti e-kanalite infoturbe juhi Heigo Targa sõnul ollakse selle tempoga igati rahul.

Kui Swedbank laseb paroolikaarte kasutada 1. veebruarini, siis SEB sulgeb järk-järgult klientide koodikaardid juba selle aasta jooksul. Kaks kuud enne sulgemist saadab SEB koodikaardi kasutajatele vastava teavituse.

"Need, kes kasutavad tihedamini, nendele me saadame hiljem selle teavituse, et nad saaksid selle üldise kommunikatsiooni kaudu selle info. Need, kes kasutavad harvemini, nemad saavad varem," ütles Tark.

Koodikaardi 200 eurost internetipanga limiiti SEB ei vähenda.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: