Eesti riigimetsandus saab 100-aastaseks

Sel nädalal tähistatakse Eesti riigimetsanduse 100. aastapäeva.

Sajanditaguse ajaga võrreldes on Eestis praegu metsa tunduvalt rohkem ja see hõlmab Eesti pindalast 55 protsenti. Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) valduses on sellest umbes pool ehk 1,4 miljonit hektarit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi metsaraie vastaste arvates tehakse Eestis arutut lageraiet, istutatakse RMK kinnitusel iga raiutud puu asemele kolm uut.

"Kui me võtame 100 aastat tagasi, siis oli meil metsasuse protsent palju väiksem. Kui täna on 55, siis tollal oli see 20. Kui me mõtleme selle aja külade peale, siis külad tegelesid põllumajandusega ning mets oli kuskil kaugel ja eemal. Kui aga maalt on inimesed ära läinud ja kuna me elame taiga vööndis, siis seal, kus inimene ei tegutse, tuleb mets asemele," selgitas RMK peametsaülem Andres Sepp.

RMK juhti Aigar Kallase sõnul on lähiaja suurim väljakutse kommunikatsiooni parandamine.

"Me oleme üle Eesti valinud välja alad, kus me eeldame, et inimeste huvi võib olla märksa suurem kui keskmiselt, ja andnud endale lubaduse ja võtnud kohustuse, et enne, kui me nendes kohtades läheme metsa majandama, otsime üles kohalikud inimesed, räägime neile, mis meil on plaanis ja mis selle plaani elluviimise järel järele jääb ning see võib olla parem tulemus kui see on praegu. Kui on konsensus saavutatud ja inimeste teadvustamine tehtud, alles siis läheme metsa majandama. See on meie järgmise mitte 100 aasta, vaid nüüd ja kohe plaan," rääkis Kallas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: